fot. ESL/Bart Oerbekke

HellRaisers jednak wystąpi na Majorze dzięki luce w przepisach

Bardzo długo nie było jasne czy HellRaisers w ogóle wystąpi na Majorze. Dopiero dziś oficjalnie potwierdzono, że podopieczni ukraińskiej organizacji ostatecznie na StarLadder Major Berlin 2019 się pojawią. Co więcej, zrobią to mimo faktu, że od momentu zakończenia Intel Extreme Masters Katowice 2019 wymienili aż trzech zawodników.

Przepisy wydają się bezlitosne – jeżeli dany skład wywalczył awans na Majora, to musi utrzymać przynajmniej trzyosobowy rdzeń, bo w przeciwnym wypadku utraci swoją przepustkę. W tych okolicznościach dla HR nie powinno być miejsca w Berlinie. Wszak w marcu z zespołu odeszli Özgür „woxic” Eker i Bence „DeadFox” Böröcz, a po miesiącu podziękowano za współpracę także Abayowi „Hobbitowi” Khasenovowi. Z ekipy, która podczas IEM Katowice 2019, dotarła do Fazy Nowych Legend, pozostali więc tylko Kirill „ANGE1” Karasiow oraz Issa „ISSAA” Murad. Niemniej na to, że wszystko nie jest tak oczywiste, wskazywał już fakt, że HellRaisers w ogóle nie przystąpiło do eliminacji do Minora.

I faktycznie włodarze z Ukrainy zastosowali pewien sprytny fortel, który zresztą mogliśmy już oglądać w przeszłości w wykonaniu Cloud9. Otóż pierwotnie do składu na berlińskiego Majora zgłoszony został DeadFox, zaś rolę trenera przypisano… Žygimantasowi „nukkyemu” Chmieliauskasowi, czyli najświeższemu nabytkowi HR. Następnie zaś skorzystano z zapisu w regulaminie, który pozwala jednorazowo włączyć szkoleniowca do zespołu kosztem jednego z graczy. Dzięki temu organizacja będzie mogła wystawić wszystkich zatrudnionych przez siebie w ostatnim czasie zawodników, ci jednak nie będą mogli liczyć w trakcie spotkań na wsparcie Sergeya „lmbt-a” Bezhanova – wszak ten nie został zarejestrowany.

Co ciekawe, do niedawna cały manewr z angażem nukkyego nie byłby możliwy, a HR musiałoby skorzystać z usług DeadFoxa. StarLadder zaledwie przed kilkoma dniami zdecydował się jednak zrezygnować z zapisu regulaminu mówiącego, iż do zmiany w składzie zespołu może dojść tylko w sytuacji nadzwyczajnej. Na tym ruchu organizatorów zyskał także MIBR, który na Majorze wystąpi z Wiltonem „zewsem” Prado na pokładzie. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

W tej sytuacji skład HellRaisers podczas Majora będzie prezentować się następująco:

  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Tomáš „oskar” Šťastný
  • Christian „loWel” Garcia Antoran
  • Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

iXoRia: Wskoczenie na międzynarodowy poziom jest już tylko kwestią czasu

Warriors Team był niewątpliwie jednym z największych faworytów do odniesienia triumfu w ramach eLadies Tournament, jednak Martyna "iXoRia" Stróżyńska...