fot. ESL/Helena Kristiansson

Turniej w Berlinie pierwszym Majorem w historii bez JW i KRIMZA

Dziś zakończył się kolejny etap w historii Counter-Strike’a: Global Offensive. Po raz pierwszy bowiem turniej o randze Majora rozegrany zostanie bez udziału Jespera „JW” Wecksella oraz Freddy’ego „KRIMZA” Johanssona. Obaj Szwedzi odpadli dziś z europejskiego Minora.

Zarówno JW, jak i KRIMZ to nadal gracze dość młodzi, ale jednocześnie niezwykle doświadczeni. Na swoim koncie mają liczne sukcesy i występy na aż czternastu Majorach, z czego ten pierwszy wygrał trzy, drugi natomiast dwa. Wiemy już jednak, że tego lata nie poprawią oni swojego bilansu i to mimo gładkiej przeprawy przez fazę grupową rozgrywanego obecnie w Berlinie Minora. Na drodze Fnatic stanęło mousesports oraz przede wszystkim CR4ZY. Ten drugi zespół ograł szwedzki skład w 1. rundzie drabinki przegranych i tym samym definitywnie wyeliminował go z zawodów. Oznacza to, że na kolejny ewentualny występ na Majorze Wecksell i Johansson będą musieli poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

W związku z tym lista zawodników, którzy pojawili się na wszystkich współorganizowanych przez Valve imprezach, skurczyła się i na ten moment prezentuje się następująco:

Nicolai „dev1ce” Reedtz Peter „dupreeh” Rasmussen Olof „olofmeister” Kajbjer
Richard „shox” Papillon Andreas „Xyp9x” Højsleth Danylo „Zeus” Teslenko

Co ciekawe, po raz pierwszy w historii na Majorze zabraknie także Robina „flushy” Rönnquista, który od marca tj. od rozstania z Cloud9 pozostaje nieaktywny. Niemniej o jego absencji podczas organizowanej przez StarLadder imprezy wiadomo było już od dłuższego czasu.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niesamowita dyspozycja Jiizuke! Vitality ogrywa Origen w LEC

Czwarty tydzień letniego splitu League of Legends European Championship 2019 w wykonaniu Teamu Vitality był bardzo dobry. Wczoraj ekipa Jakuba "Jactro...