fot. BLAST Pro Series/Adela Sznajder

LOOT.BET/CS Season 3 jeszcze nie dla Youngsters. Polacy nieznacznie ulegają Heretics

W meczu o awans do LOOT.BET/CS Season 3 Youngsters zmierzyło się z Heretics. Porażka miksu Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego oznacza, że rodzima drużyna o miejsce w internetowych rozgrywkach powalczy w finale drabinki przegranych.

Youngsters 1 : 2 Heretics

(Zamknięte kwalifikacje do LOOT.BET/CS Season 3 – finał górnej drabinki)
Train Inferno Nuke Overpass Vertigo Dust2 Mirage
16 7 Nuke 8 14
9 6
5 5 Overpass 10 16
0 6
14 10 Mirage 5 16
4 11

Po wygranej nożówce gracze Heretics zdecydowali się rozpocząć grę po stronie broniącej, co szczególnie na początku wydawało się strzałem w dziesiątkę. Francusko-belgijska piątka wiodła bowiem prym na serwerze, bardzo pewnie rozbijając ataki Polaków. W pewnym momencie antyterroryści prowadzili już 8:2, jednak wówczas role się odwróciły. Youngsters przełamało swoją dotychczasową niemoc i wreszcie zaczęło punktować. Do końca pierwszej połówki nasi rodacy nie oddali już ani jednego punktu, zbliżając się do przeciwników na dystans jednej rundy. Przewaga Heretics stała się historią po tym jak pistole wpadły na konto zawodników znad Wisły. W kolejnych minutach na mapie byliśmy świadkami obustronnej wymiany ciosów, która sprawiała, że rezultat cały czas oscylował w okolicach remisu. Dwie ostatnie odsłony regulaminowego czasu gry padły jednak łupem ekipy pashy i to ona mogła cieszyć się ze zwycięstwa 16:14.

Jérémy „jeyN” Nguyen do spółki z Bryanem „Maką” Candą zapewnili Heretics pierwsze oczko na Overpassie, jednak po chwili ich zespół podarował Youngsters prezent, z którego Polacy skorzystali. Po tej wpadce 54. ekipa świata potrzebowała dwóch starć na zgromadzenie funduszy i dokonanie pełnych zakupów. Odkąd w rękach reprezentantów hiszpańskiej organizacji pojawiły się karabiny, polska piątka miała spore problemy ze sforsowaniem ich defensywy. Udało się to dopiero w dziesiątej odsłonie, ale był to tylko jednorazowy przebłysk naszych rodaków. Do przerwy tracili oni do oponentów pięć oczek, a gdy nie poradzili sobie w pistoletówce strata urosła do siedmiu punktów. Heretics łatwo zdobywało kolejne rundy, ostatecznie domykając mapę 16:5.

Decydująca lokacja zaczęła się od dwóch triumfów Davida „davidap” Prinsa i spółki, na które szybko odpowiedziało Youngsters. Nadwiślańska drużyna wkrótce przejęła inicjatywę na Mirage’u, budując trzyrundową przewagę. Zadawane z rzędu ciosy powodowały liczne problemy ekonomiczne w obozie Heretics, a co za tym idzie pozwoliły krajowemu zespołowi na oddalenie się od rywali. Przed startem drugiej fazy spotkania Youngsters zgromadziło dziesięć punktów, zatem mogło czuć się w miarę pewnie przed przejściem do obrony. Bufor bezpieczeństwa zmniejszył się po przegranej rundzie pistoletowej, a brak wyraźnej kontry ze strony Polaków spowodował, że francusko-belgijski skład w niebezpiecznym tempie odzyskiwał utracone po CT oczka. Doprowadził on nie tylko do wyrównania, ale nawet wyszedł na prowadzenie. Zawodnicy Heretics po zaciętych bojach uciekli katu spod topora wygrywając 16:14.

Youngsters będzie miało jeszcze jedną szansę na wywalczenie przepustki do LOOT.BET/CS Season 3. Polacy wieczorem staną w szranki ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy SJ Gaming a Copenhagen Flames. Pełną listę zaproszonych do tej pory formacji można odnaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Halo, suNny, halo?

17 stycznia 2019 roku – z pozoru niezbyt szczególna data, dzień jak co dzień. Co interesującego mogło wydarzyć się w połowie stycznia? Właśnie tego ch...