fot. fb.com/OWTeamPoland

Reprezentacja Polski w Overwatch nie otrzyma pomocy Prezydenta Andrzeja Dudy

Na początku czerwca pisaliśmy o problemach reprezentacji Polski w Overwatch, której udział w Overwatch World Cup 2019 stanął pod sporym znakiem zapytania. Powód? Oczywiście problemy finansowe będące efektem tegorocznej zmiany w sposobie wspomagania zespołów narodowych przez Blizzard.

Już wtedy osoby związane z reprezentacją zapowiadały, że zwrócą się z prośbą o pomoc do samego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że to właśnie z jego inicjatywy trzy miesiące temu powstała Narodowa Drużyna Esportu. – Czy możemy mówić, że esport jest sportem? Jeżeli możemy mówić, że szachy są sportem, jeżeli możemy mówić, że brydż sportowy jest sportem, to esport, który niezwykle rozwija zdolności manualne, rozwija refleks gracza, bez wątpienia można też zaliczyć do dziedzin sportowych – mówiła wówczas głowa państwa, wobec czego liczono, iż w pewnym stopniu zaangażuje się on w sprawę reprezentantów z Overwatch.

Jak jednak ustalił portal CHIP, pomocy ze strony władz nie będzie. – Prezydent RP, dając impuls do rozwoju i promocji sportów elektronicznych, pozostawił środowiskom esportowym swobodę zorganizowania odpowiedniej struktury dla tej działalności. Podejmowane działania nie przewidują wsparcia finansowego lub partycypacji w kosztach określonych inicjatyw, lecz stymulację zainteresowanych stron do wypracowania kompleksowych i nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych o trwałym charakterze, które będą satysfakcjonujące dla graczy – przyznała Małgorzata Szymaszek-Białek z Kancelarii Prezydenta RP.

Na ten moment nie jest zatem jasne, co z występem reprezentacji Polski w Overwatch na OWWC 2019. Przypominamy, że wszystkie osoby lub firmy, które chciałby pomóc zawodnikom w wyjeździe na amerykański turniej, proszone są o kontakt bezpośrednio do Wojciecha Budy lub też pod adresem mailowym reprezentacjaoverwatch@gmail.com.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sidney i morelz opuszczą PACT? Znamy potencjalnych następców

Kilka dni temu gracze Actina PACT mogli świętować powrót do ESEA Mountain Dew League. Wiele jednak wskazuje, że włodarze tej organizacji postanowili p...