fot. StarLadder

forZe i Syman powalczą między sobą o pierwszy w historii awans na Majora

Syman Gaming i forZe nigdy jeszcze nie miały okazji wystąpić na Majorze. Pewne jednak jest, że przynajmniej jedna z tych formacji dostąpi tego zaszczytu. Wszystko dlatego, że wygrały one swoje dzisiejsze mecze i już jutro zmierzą się ze sobą w finale UB Minora CIS, którego stawką będzie miejsce na StarLadder Major Berlin 2019.

forZe 2 : 0 Team Spirit
Inferno 16:12 Overpass 19:16  Train 

Przed zawodami zakładano, że forZe i Team Spirit spotkają się ze sobą dopiero w finale górnej drabinki, ale wpadka tych drugich już na starcie sprawiła, że nastąpiło to już dziś. Nie dziwi więc fakt, że za faworytów uważano Dmitriya „facecracka” Alekseyeva i spółkę, którzy także w piątek byli drużyną lepszą. Ale nie jakoś znacząco lepszą. Spirit bowiem, mimo ciągłych problemów, utrzymywało kontakt z rywalami i pod koniec starcia na Inferno traciło do nich zaledwie jedno oczko. Niemniej ostatnie słowo i tak należało do forZe, które dzięki mocnej końcówce zatriumfowało 16:12. Regulaminowy czas nie wystarczył natomiast na Overpassie, gdzie po trzydziestu rundach byliśmy świadkami remisu 15:15. Wobec tego o losach meczu przesądzić musiała dogrywka, w niej natomiast lepsi okazali się jednak zwycięzcy grupy A, którzy dzięki temu są już o krok od pierwszego w swojej historii awansu na Majora.

DreamEaters 1 : 2 Syman Gaming
Inferno 16:9 Dust2 20:22 Train 16:19

W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej forZe i Spirit, DreamEaters nie było wcale kandydatem do jednego z czołowych miejsc. Niemniej rosyjski skład zaskoczył już w fazie grupowej, którą zakończył na pierwszej lokacie. Mimo tak dobrego startu musiał on jednak dziś sporo się namęczyć, by ostatecznie pokonać Syman Gaming – chociaż warto zaznaczyć, że po triumf sięgnął już po dwóch mapach. O żadnej z nich nie powiemy jednak, że była jednostronna. Jeszcze podczas pierwszej połowy na Inferno Syman grało przecież ze swoim rywalem jak równy z równym i prowadziło z nim nawet jednym punktem. Dopiero po stronie CT wszystko się posypało, czego efektem była porażka 9:16. Ale co się odwlecze, to nie uciecze – międzynarodowa ekipa pozbierała się po tym niepowodzeniu i na Duście2 zaprezentowała piękny comeback, którego następstwem była dogrywka, wygrana zresztą właśnie przez podopiecznych Asseta „Solaara” Sembieva. Dlatego też potrzebna była trzecia potyczka, która odbyła się na Trainie. Tam pojawił się już totalny chaos – raz jedni byli na fali wznoszącej, a raz drudzy. Tak czy inaczej, także w tym wypadku 30 rund nie wystarczyło i dopiero podczas overtime’u dość niespodziewanie po końcowy triumf sięgnęło skazywane na pożarcie Syman.


Kolejne mecze już jutro od godziny 16:00 – najpierw Team Spirit podejmie DreamEaters, zaś trzy godziny później forZe zmierzy się z Syman Gaming. Po więcej informacji na temat Minora CIS przed StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Powiększa się polska kolonia w LOOT.BET/CS Season 3, Izako Boars zgarnia zaproszenie

Internetowe ligi to od pewnego czasu domena polskich zespołów. I mimo że przerwa wakacyjna trwa w najlepsze, tak z dnia na dzień powiększa się grono u...