fot. StarLadder

kNg o zachowaniach z przeszłości: Dzięki nim zyskałem doświadczenie, stałem się lepszą osobą

Trzecie miejsce na amerykańskim Minorze dało INTZ eSports dodatkową szansę na zakwalifikowanie się na StarLadder Major Berlin 2019. W turnieju dogrywkowym Brazylijczycy niespodziewanie przegrali swoje pierwsze spotkanie z DreamEaters, ale w meczu o wszystko pokonali MVP PK i zameldowali się na nadchodzącym Majorze.

Jednym z architektów sukcesu INTZ był Vito „kNg” Giuseppe, który ma na swoim sumieniu kilka grzechów z przeszłości. Nieprzyzwoite zachowania w mediach społecznościowych przysparzały zawodnikowi wielu problemów – po kłótni z Duncanem „Thorinem” Shieldsem został on wyrzucony z 100 Thieves. Jak jednak twierdzi 26-latek, popełniane błędy pozwoliły stać mu się lepszym człowiekiem. – W przeszłości wielokrotnie schrzaniłem, robiłem rzeczy, których nie powinienem był zrobić, ale dzięki temu zyskałem doświadczenie, stałem się lepszą osobą. Szczerze, nie żałuję tego co się wydarzyło, bowiem w innym wypadku być może nie stałbym się człowiekiem, którym jestem teraz. W pewnym momencie myślałem, że moja kariera się skończyła, ale Bóg dał mi kolejną szansę by robić to co kocham – wyjaśnił finalista PGL Major Kraków 2017.

CS:GO to rzecz jasna jedyna pełnoetatowa praca Latynosa, z której czerpie środki na życie. Giuseppe podkreślił, jak istotną rolę odgrywa w jego życiu popularna strzelanka od Valve. – Pochodzę z prostej rodziny, a CS odmienił całe moje życie – rozpoczął były gracz Immortals. Gdybym nie grał profesjonalnie najprawdopodobniej zajmowałbym się czymś innym, być może czymś złym. W moich stronach ludzie nie mają zbyt wielu możliwości. CS jest dla mnie wszystkim, dlatego zawsze staram się dawać z siebie jak najwięcej oraz nie poddawać się. Stamtąd skąd pochodzę ludzie nie mogą pozwolić sobie na to, żeby się poddać – zakończył kNg.

26-letni strzelec zauważa, że jego ekipa wciąż ma wiele niedoskonałości nad którymi musi usilnie pracować przed startem niemieckiej imprezy. – Zdajemy sobie sprawę, że wciąż musimy poprawić wiele rzeczy. Nadal jesteśmy nierównym zespołem, ale ciężko pracujemy. Znamy nasze wady i zalety, aczkolwiek wkładamy wiele wysiłku i myślę, że powoli stajemy się drużyną, którą będzie trudniej pokonać. Major jest tuż za rogiem, wobec czego w najbliższych dniach będziemy niezwykle skupieni. Zespoły będą miały wolne, ale my nie wyjeżdżamy na wakacje, gdyż chcemy być bardzo silni podczas Majora – zapewnił największy gwiazdor INTZ.

Pełną wersję wywiadu w języku angielskim można odnaleźć pod tym adresem. Przypomnijmy, że 23 sierpnia kNg i spółka wraz z piętnastoma innymi formacjami rozpoczną zmagania w ramach pierwszej fazy StarLadder Major Berlin 2019.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mieszany dzień Polaków – porażka Youngsters, pewne zwycięstwo adwokacika

Przerwa wakacyjna? Tego pojęcia nie znają zawodnicy Youngsters oraz adwokacika, którzy dzisiaj rozegrali po jednym spotkaniu w internetowych rozgrywka...