Mimo że przerwa wakacyjna trwa w najlepsze, to część zespołów Counter-Strike: Global Offensive krótki odpoczynek ma już za sobą. Wśród nich znalazło się całkiem liczne grono przedstawicieli formacji znad Wisły, którzy z mniejszym lub większym powodzeniem radzą sobie w internetowych rozgrywkach. Dziś przed nami kolejna okazja do zobaczenia rodaków w akcji – na serwerze zameldują się zawodnicy Izako Boars.

Izako Boars vs Gambit Youngsters
15:55 (BO3)

Popularne Dziki nieco przed godziną 16:00 stoczą swój drugi pojedynek w LOOT.BET/CS Season 3. Rywalem podopiecznych Bartosza "Hypera" Wolnego będzie Gambit Youngsters, czyli aktualnie jedyny skład CS:GO występujący pod banderą rosyjskiej organizacji. Wszystko za sprawą tego, że w maju Gambit postanowiło zawiesić działalność pierwszej drużyny i skupić się na promocji młodych graczy, przynajmniej do czasu. Jak na razie "juniorski skład" nie odniósł żadnych spektakularnych sukcesów, choć całkiem niedawno zagościł na salonach Minora CIS, gdzie jednak nie przebrnął przez fazę grupową.

Izako Boars z kolei jest obecnie w fazie zespajania nowego kształtu formacji, wszakże po nieudanym występie na ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019 drużynę opuścili Karol "tecek" Kapczyński i Mateusz "matty" Kołodziejczyk. Wkrótce ich miejsca zajęli Maciej "Luz" Bugaj oraz Konrad "EXUS" Jeńczeń, otwierając w zasadzie nowy rozdział w historii zespołu. W odświeżonym składzie IB zdążyło zagrać już kilka istotnych spotkań, jednak o nadmiernym optymizmie ciężko mówić. Podopieczni organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego na ćwierćfinale zakończyli swoją przygodę z Polską Ligą Esportową, ale jeszcze bardziej bolesne było niepowodzenie w turnieju o utrzymanie w ESEA Mountain Dew League, które dla Izako oznaczało pożegnanie z drugim poziomem rozgrywkowym w Europie.

W LOOT.BET/CS Season 3 obie formacje legitymują się na ten moment bilansem 1-0 i dziś postarają się zrobić kolejny krok w stronę upragnionych play-offów. Starcie to będzie można śledzić za pośrednictwem prywatnego kanału Tomka "bandiTa" Borysa.