STS
fot. Riot Games

Wielka niespodzianka w LEC. Rogue miażdży Schalke i przybliża się do fazy play-off!

Kibice Rogue mają powody do świętowania – zespół Oskara „Vandera” Bogdana w drugim dzisiejszym meczu w ramach ósmego tygodnia LEC w sensacyjny sposób pokonał czwarty najlepszy skład w stawce, FC Schalke 04. Tym samym Łobuzy znacząco zwiększyły swoje szanse na awans do fazy pucharowej. FC Schalke 04 0:1 Rogue Odoamne Finn Memento Inspired Abbedagge Larssen […]

Kibice Rogue mają powody do świętowania – zespół Oskara „Vandera” Bogdana w drugim dzisiejszym meczu w ramach ósmego tygodnia LEC w sensacyjny sposób pokonał czwarty najlepszy skład w stawce, FC Schalke 04. Tym samym Łobuzy znacząco zwiększyły swoje szanse na awans do fazy pucharowej.

FC Schalke 04
0:1 Rogue
Odoamne Finn
Memento Inspired
Abbedagge Larssen
Upset Woolite
IgNar Vander

Spotkanie otworzyli zawodnicy Rogue, którzy dzięki szybkiej akcji na górnej linii pozbawili życia Andreia „Odoamne” Pascu. Mimo że Pierwsza Krew powędrowała na konto Łobuzów, to Heralda zabezpieczyli gracze Schalke, co dało im skromną przewagę w złocie i zapewniło nieco presji na środkowej linii. Na kolejną eliminację przyszło nam czekać długo, bo do niespełna dwudziestej minuty, kiedy to Rogue zgarnęło aż dwa zabójstwa, a także pozyskało Górskiego Smoka, powiększając swoje prowadzenie. Genialna gra Emila „Larssena” Larssona oraz Finna „Finna” Wieståla zapewniła ich drużynie cztery dodatkowe eliminacje i wieżę w 22. minucie. Po chwili Rogue było już w okolicy Nashora, gdzie zdobyło swoje ósme zabójstwo, co przełożyło się na prawie pięć tysięcy sztuk złota przewagi.

W 28. minucie ekipa Pawła „Woolite’a” Pruskiego w końcu zgarnęła fioletowe wzmocnienie, co niemalże wyłączyło z gry Schalke, które było zupełnie bezradne, co potwierdzał fakt, że zespół ten przez długi okres gry nie był w stanie zdobyć ani jednego zabójstwa. Rogue wraz z wzmocnieniem od Nashora przystąpiło do oblężenia bazy Schalke, co umożliwiło tej formacji zniszczenie kilku dodatkowych struktur przeciwnika.  Na postawienie kropki nad i przez Vandera i spółkę nie trzeba było czekać długo, bo genialna flanka Finna w 35. minucie kompletnie zaskoczyła rywali i zapewniła Rogue sensacyjne zwycięstwo.

Już za moment rozpocznie się trzecie dzisiejsze spotkanie, w którym zobaczymy m.in. Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego i jego zespół EXCEL, który zmierzy się z Origen. Transmisję z tego pojedynku będzie można oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games na Twitchu. Więcej szczegółowych informacji na temat rozgrywek znaleźć  można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec dobrej passy SK. Ekipa Selfmade'a ulega Splyce w LEC

Za nami pierwsze spotkanie w ramach drugiego dnia ósmego tygodnia LEC. Niestety sobotni wieczór nie okazał się udany dla Oskara "Selfmade'a" Boderka i...