Już dzisiaj poznamy ostatniego, czwartego półfinalistę League of Legends Championship Series. Po wczorajszym triumfie Clutch Gaming nad TSM-em dzisiaj o awans powalczą zawodnicy Counter Logic Gaming oraz OpTic Gaming. Faworytem tego spotkania wydaje się CLG, jednakże po wczorajszej niespodziance możemy spodziewać się wszystkiego.

Counter Logic Gaming vs
21:00
OpTic Gaming

Końcówka splitu w wykonaniu graczy OpTic nie wyglądała najlepiej. Drużyna ta przez pierwsze siedem tygodni realnie liczyła się w walce o drugą lokatę, jednakże ostatnie dwie kolejki sezonu regularnego były w jej wykonaniu po prostu fatalne. Lee "Crown" Min-ho i spółka nie wygrali w tym czasie ani jednego spotkania, przez co musieli bić się o awans do play-offów w dogrywkach z 100 Thieves oraz Golden Guardians. Ostatecznie rzutem na taśmę dostali się oni do fazy pucharowej. Gracze CLG przez cały czas trwania sezonu znajdowali się w podobnej sytuacji. I chociaż stabilniejsza końcówka pozwoliła im na zajęcie drugiej lokaty ex aequo z Cloud9, to tie-break zadecydował o tym, że to Zachary "Sneaky" Scuderi wraz ze swoimi kompanami awansowali bezpośrednio do półfinału. Z kolei ekipa Tristana "PowerOfEvil" Schrage będzie musiała męczyć się w dodatkowej serii BO5.

Kluczowym pojedynkiem w dzisiejszym starciu będzie batalia na środkowej alei, na której fenomenalnie prezentował się Crown. Zadaniem PowerOfEvila oraz jego leśnika będzie powstrzymanie mistrza świata z 2017 roku, który w sezonie zasadniczym pokazał, że nadal utrzymuje bardzo dobrą formę. To Koreańczyk będzie głównym czynnikiem mogącym zadecydować o niespodziance na korzyść jego drużyny. W poprzednich dwóch starciach raz wygrało CLG, a a raz OpTic. Podczas spotkania, w którym triumfowała druga z wymienionych formacji, to Koreańczyk brylował na mapie i zakończył mecz z wynikiem 5/1/5. Czy będzie on w stanie powtórzyć ten wyczyn? Na pewno ma on doświadczenie w tak ważnych pojedynkach i może poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa.

To spotkanie będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Transmisja rozpocznie się o godzinie 20:30, a sam mecz wystartuje pół godziny później. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące letniej odsłony LCS znajdują się w naszej relacji tekstowej: