Po kilkunastu dniach przerwy Actina PACT ponownie może pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem. Dziś oficjalnie szeregi formacji zasilili Krzysztof "Goofy" Górski oraz Szymon "Crityourface" Pluta, którzy ostatnimi czasy pozostawali bez stałego zatrudnienia.

W swojej karierze Goofy występował m.in. w barwach Vistula Eagles i ProXimy Gaming, niemniej dopiero transfer do Venatores dał mu szansę, by zaprezentować swoje umiejętności szerszej publice. Nastolatek odpłacił za zaufanie bardzo szybko, bo pomógł drużynie sięgnąć po triumf w Good Game League 2018 oraz wicemistrzostwo 2. sezonu Polskiej Ligi Esportowej, a także awansował z nią do ESEA Mountain Dew League. Krótko po tym ostatnim sukcesie niespodziewanie wylądował jednak na ławce rezerwowych i ostatnimi czasy mogliśmy go oglądać w różnego rodzaju miksach.

Z kolei Crityourface silnie kojarzony jest z Codewise Unicorns, gdzie spędził blisko dwa lata. W tym czasie udało mu się zająć drugie miejsce na Ecenter Copernicup 2018 i trzecie podczas 3. sezonu PLE. Swego czasu był on również podejrzewany o cheatowanie, przez co CU zostało zdyskwalifikowane z pre-eliminacji do IEM Katowice 2018. Później okazało się jednak, że oskarżenia te były bezzasadne, co sam zawodnik udowodnił w programie Macieja "sawika" Sawickiego. Co ciekawe, niedawno Pluta brał udział w testach do x-kom AGO, przebywając w warszawskim "Gnieździe" na początku lipca.

Dwa nowe nabytki zajmą w PACT miejsca zwolnione przez Piotra "morelza" Taterkę oraz Patryka "Sidneya" Koraba. I o ile odejście tego pierwszego zostało ogłoszone już kilkanaście dni temu, tak przesunięcie na rezerwę tego drugiego potwierdzono dopiero dziś. 21-letni gracz członkiem ekipy był od stycznia tego roku, wcześniej notując całkiem niezły epizod w MIKSTURZE. Wraz z organizacją Marcina "padre" Kurzewskiego udało mu się natomiast zdobyć mistrzowski tytuł Lantrek 2019 oraz wygrać ESEA Advanced, co było równoznaczne z uzyskaniem bezpośredniego awansu do ESEA MDL.

W tej sytuacji skład Actina PACT prezentuje się następująco:

  • Kacper „darko” Ściera
  • Dawid „lunAtic” Cieślak
  • Kamil „Sobol” Sobolewski
  • Krzysztof "Goofy" Górski
  • Szymon "Crityourface" Pluta