fot. Illuminar Gaming

Illuminar w play-offach LOOT.BET/CS, graczom IB pozostaje ostatnia szansa

Polskie formacje bez wątpienia są w ostatnim czasie jedynymi z najbardziej aktywnych, jeśli chodzi o internetowe rozgrywki CS:GO. Dziś w akcji oglądaliśmy nawet dwie naraz – w ramach 3. sezonu LOOT.BET/CS wczesnym popołudniem zmierzyły się Izako Boars oraz Illuminar Gaming. Górą z tego bratobójczego pojedynku wyszło iHG, które dzięki wygranej może świętować awans do play-offów ligi.

Izako Boars 0 : 2 Illuminar Gaming
Train 11:16 Overpass 7:16 Vertigo

Spotkanie otworzył Train, gdzie od pierwszych minut znacznie lepiej prezentowały się popularne Dziki. Podopieczni organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego szybko zyskały kilka oczek przewagi, jednak po dobrym starcie przyszedł kryzys i w niedługim czasie rywal doprowadził do remisu. Ale nawet taki obrót spraw nie załamał Sebastiana „NEEXA” Treli i partnerów, którzy skutecznie finiszowali, wychodząc na prowadzenie 9:6 przed zmianą stron. Po krótkiej przerwie za odrabianie strat wzięli się gracze iHG, którzy drugą połówkę zainaugurowali wygraną w pistoletówce. Dalej było już tylko lepiej. Paweł „innocent” Mocek i spółka świetnie odnaleźli się w roli terrorystów i praktycznie bez chwili zawahania sprawowali pieczę nad zawodami. Dość powiedzieć, że ci po przejściu do ataku tylko dwa razy zaliczyli potknięcia, a to oczywiście oznaczało, że przeciwnik musiał przełknąć gorycz porażki.

Na Overpassie pierwsza pistoletówka tym razem padła łupem iHG. Byli gracze x-kom teamu mieli jednak nieco kłopotów z wykańczaniem akcji, a to obróciło się w korzystny rezultat dla IB. Ale taki stan znów nie utrzymał się długo, bo zaraz skuteczną odpowiedź zaprezentowali półfinaliści ostatnich ESL Mistrzostw Polski. Koniec końców ci po pierwszej połowie legitymowali się minimalnym prowadzeniem, lecz zaraz po przerwie różnica zaczęła się pogłębiać. Grające po stronie atakującej Dziki nie mogły przechytrzyć dobrze zorganizowanych w defensywie oponentów i wkrótce ich sytuacja zaczęła robić się naprawdę nieciekawa. Przedstawicielom Izako Boars potrzebny był rychły zryw, ale ten nie nastąpił. To naturalnie było równoznaczne z drugą przegraną w tym pojedynku mapą, a zarazem końcem całej serii.

Illuminar jest już pewne udziału w fazie pucharowej LOOT.BET/CS Season 3, z kolei Izako Boars ciągle ma jeszcze jedną szansę, by również zakwalifikować się do kolejnego etapu. Decydujące spotkanie Dziki powinny rozegrać w ciągu kilku następnych dni.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro wchodzi na scenę Apex Legends i wystąpi w Krakowie

W ostatnich tygodniach fani gier battle royale żyli głównie Mistrzostwami Świata w Fortnite, ale najwyższy czas zapomnieć o nowojorskiej imprezie. Już...