fot. ESL/Bart Oerbekke

adwokacik eliminuje Winstrike z LOOT.BET/CS i pozostaje w grze o play-offy

adwokacik rozpoczął kampanię w trzecim sezonie LOOT.BET/CS od zwycięstwa, lecz potem miksowa ekipa Grzegorza „SZPERA” Dziamałka zanotowała dwie porażki i musiała walczyć o ligowy byt. Polacy w meczu o życie uporali się z Winstrike Teamem i tym samym zachowali szanse na awans do play-offów rozgrywek.

adwokacik 2 : 0 Winstrike Team
Train 16:14 Mirage 16:13 Overpass

Nasi rodacy rozpoczęli Traina od wygranej rundy pistoletowej, ale po chwili pozwolili sobie na moment dekoncentracji, który skrzętnie wykorzystali zawodnicy Winstrike. Do ósmego starcia żadna ze stron nie była w stanie zdobyć więcej niż dwóch punktów z rzędu, lecz potem inicjatywę na serwerze przejęła międzynarodowa piątka. Do końca pierwszej połowy dołożyła ona aż sześć oczek, dzięki czemu na przerwę schodziła z trzyrundową zaliczką. Historia z początku spotkania powtórzyła się także w drugiej jego części, wszak, mimo iż pistoletówka trafiła na konto podopiecznych rosyjskiej organizacji, to Polaków było stać na błyskawiczną kontrę. Ioann „Edward” Sukhariev i kompani jeszcze przez kilka rund utrzymywali przewagę na poziomie trzech oczek, ale następnie do gry wkroczył adwokacik. Miks od wyniku 9:12 narzucił swoje tempo gry i ostatecznie triumfował 16:14.

Nadwiślańska formacja świetnie wystartowała na Mirage’u, zgarniając pięć otwierających rund. Potem gracze adwokacika złapali jednak zadyszkę i stracili pęd, pozwalając rywalom na zminimalizowanie strat do jednego oczka. W kolejnych odsłonach obie strony wymieniały się zdobyczami, wobec czego różnica między nimi przed przerwą nie uległa zmianie. Po przejściu do defensywy Polacy po raz drugi celniej strzelali z pistoletów i ponownie odskoczyli z wynikiem. W pierwszych siedmiu rundach SZPERO i spółka popełnili zaledwie jeden błąd, znacznie przybliżając się do domknięcia mapy. Zdobycie czternastego punktu bardziej zaszkodziło, aniżeli pomogło rodzimemu zespołowi, gdyż ten od tego momentu nieco się zablokował. Po czterech kolejnych stratach krajowa drużyna na szczęście powróciła na zwycięską ścieżkę, koniec końców pokonując Winstrike 16:13.

adwokacik dołączył tym samym do grona drużyn z bilansem 2-2, w którym znajduje się również Izako Boars. Przypomnijmy, że udział w LOOT.BET/CS Season 3 zakończyło już Youngsters, zaś Illuminar Gaming zameldowało się w fazie pucharowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sensacja w barażach o ESL Pro League – Heretics ogrywa Windigo i NiP!

Przed startem europejskiej części baraży o udział w ESL Pro League Season 10, a uściślając, fazy Pre-Relegation, na zdecydowanych faworytów zmagań wyr...