STS
fot. AGO Esports/Michał Mazurek

Play-offy LOOT.BET/CS nie dla adwokacika i Izako Boars

Do zakończenia pierwszej fazy LOOT.BET/CS Season 3 pozostawały już tylko trzy spotkania, w tym dwa z udziałem Polaków. Po dotychczas rozegranych rundach gracze adwokacika oraz Izako Boars legitymowali się bilansem 2-2, zatem wciąż mieli szanse na awans do play-offów.

Jako pierwszy na serwerze pojawił się miks Pawła „byaliego” Bielińskiego, który podejmował znajdujący się w ostatnich dniach w dobrej formie Team Heretics. Na wybranym przez naszych rodaków Mirage’u francusko-belgijska piątka początkowo była bezradna – po stronie atakującej przegrywała już 1:7. Potem podopieczni hiszpańskiej organizacji wzięli się w garść i przed przerwą zgromadzili w sumie siedem punktów. Choć David „davidp” Prins i spółka oddali adwokaciowi cztery pierwsze punkty po zmianie stron, to do końca mapy byli bezwzględni i ostatecznie triumfowali do 12. Inferno od samego startu było zdecydowanie bardziej wyrównane od Mirage’a, bowiem żadna z ekip nie potrafiła zadawać seryjnych ciosów. Wynik 8:7 na korzyść Heretics powodował, że sprawa końcowego rozstrzygnięcia pozostawała otwarta. Pomimo wygranej pistoletówki nadwiślańska piątka nie radziła sobie z defensywą rywali i musiała pogodzić się z porażką w całej serii.

Kilka godzin później na ekranach naszych monitorów mogliśmy podziwiać reprezentantów Izako Boars. Dziki mierzyły się z uczestnikami ostatniego Minora CIS z Unique Teamu. Drużyna Sebastiana „NEEXA” Treli na Nuke’u przez długi czas dotrzymała kroku łotewsko-rosyjskiej piątce, ale od stanu 9:9 przeciwnicy zdobyli siedem oczek z rzędu i domknęli lokację. Na Inferno dominowali z kolei Polacy, którzy oddali Unique zaledwie pięć rund. O wszystkim miał zadecydować Train, gdzie trenowani przez Bartosza „Hypera” Wolnego zawodnicy zaliczyli bardzo udaną stronę broniącą. Rodzima formacja roztrwoniła jednak wypracowaną po CT przewagę pięciu punktów i pojedynek został przedłużony o dogrywkę. A w niej niżej notowany zespół niestety rozprawił się z IB i wywalczył miejsce w najlepszej ósemce internetowych rozgrywek.

Komplet piątkowych wyników meczów Polaków prezentuje się następująco:

16 sierpnia
12:30 Team Heretics 2:0 adwokacik Mirage 16:12
Inferno 16:12
15:30 Izako Boars 1:2 Unique Team Nuke 9:16
Inferno 16:5
Train 16:19
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bestia poskromiona

W dwa lata Vito "kNg" Giuseppe odbył podróż z nieba do piekła i z powrotem. 26-letni dziś Brazylijczyk był jednym z głównych autorów ogromnego sukcesu...