fot. ESL/Carlton Beener

Envy i Lazarus pozostają w ESL Pro League, INTZ spada do ESEA MDL

Wczoraj zapadły ostateczne rozstrzygnięcia podczas baraży o europejską ESL Pro League, o czym pisaliśmy tutaj. Na tym jednak nie koniec – minionej nocy poznaliśmy los, jaki czekać będzie formacje z Ameryki Północnej. Niemniej jedna z nich nie ma zbyt wiele powodów do radości.

Mowa tutaj o INTZ eSports, czyli uczestniku nadchodzącego StarLadder Major Berlin 2019. Gracze z Brazylii jeszcze w ósmym sezonie EPL mogli poszczycić się grą na lanowych finałach, ale w sezonie 10 nie zobaczymy ich w ogóle. Katami Latynosów okazały się Team Singularity oraz Lazarus Esports, które pokonały zespół z Kraju Kawy i tym samym zrzuciły go do ESEA Mouintain Dew League. Na drugim poziomie rozgrywkowym zagrają także wspomniane przed chwilą Singularity oraz ATK. Ekipy te nie zdołały przekuć dobrej postawy w MDL-u na turniej barażowy, chociaż i jedna, i druga była blisko upragnionego celu.

O wiele lepsze nastroje panują natomiast w obozach Lazarus oraz Team Envy, które ostatecznie pozostaną w ESL Pro League. Jako pierwsza utrzymanie zapewniła sobie formacja Braxtona „swaga” Pierce’a i to mimo porażki w inauguracyjnym spotkaniu etapu Pre-Relegation. Później bowiem podopieczni Daniela „fRoDa” Montanera gładko przebrnęli przez drabinkę przegranych i w jej finale okazali się lepsi od Singularity. Z kolei Envy na swoją kolej musiało czekać do drugiej fazy zmagań, podczas której pokonało INTZ oraz dwukrotnie ATK.

Na ten moment lista uczestników amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 10 prezentuje się następująco:

Cloud9 Complexity Gaming DETONA Gaming Team Envy
eUnited FURIA Esports Ghost Gaming Infinity Esports
Isurus Gaming Lazarus Esports Team Liquid Luminosity Gaming
MIBR NRG Renegades

Wolne pozostało już tylko jedno miejsce, które przypadnie w udziale zwycięzcy barażu w Ameryce Południowej. Na ten moment nie jest jednak jasne, kto w nich wystąpi, gdyż pierwotnie anonsowany skład Denial Esports przestał jakiś czas temu istnieć. Ponadto nie wiadomo czy Ghost Gaming, które w czerwcu utraciło swój zespół, faktycznie przystąpi do rozgrywek, czy też odda swój slot komuś innemu.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niespodzianka w Raleigh – Empire lepsze od G2 w finale Six Majora!

Od momentu transferu do G2 Esports w sierpniu ubiegłego roku Fabian "Fabian" Hallsten i spółka wydawali się być poza zasięgiem wszystkich. Dość powied...