STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Wracają play-offy Ultraligi. Na start pojedynek tytanów – devils.one kontra Rogue!

Czas na kolejny tydzień play-offów w ramach drugiego sezonu Ultraligi. Już dziś naprzeciw siebie staną dwie czołowe formacje, czyli obrońcy tytułu mistrzowskiego – Rogue Esports Club oraz ich rywal, devils.one. Obie drużyny walkę o mistrzostwo w tym sezonie rozpoczną od drugiej rundy, co zagwarantowały sobie poprzez znalezienie się na dwóch pierwszych lokatach fazy zasadniczej. Stawką dzisiejszego pojedynku będzie zatem awans do wielkiego finału.

Rogue Esports Club
vs devils.one
17:00

Dla zespołu Marcina „Selfiego” Wolskiego faza zasadnicza rozgrywek była w zasadzie formalnością, bo REC zgodnie z przewidywaniami dosłownie zmiażdżyło każdego ze swoich rywali, nie pozostawiając złudzeń na temat tego, kto w Ultralidze jest najsilniejszy. Choć nie obyło się bez potknięć, bo to, choć symboliczne, miało miejsce w trakcie piątego tygodnia zmagań, kiedy to niespodziewanie PRIDE zdołało jako jedyne w tym sezonie pokonać Łobuzów. Jak doskonale wiadomo, porażka ta nie wpłynęła w żadnym stopniu na styl gry tego zespół, o czym przekonaliśmy się już w kolejnych tygodniach, gdzie Rogue skrupulatnie niszczyło kolejnych rywali na swojej drodze, utrzymując pierwszą lokatę z gigantyczną przewagą.

Takiego szczęścia nie mieli podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowieca, którzy drugi sezon Ultraligi rozpoczęli wręcz dramatycznie. Diabły już pierwszego dnia zmagań zaliczyły wpadkę, przegrywając z ACTINA PACT. Jednak prawdziwe kłopoty pojawiły się w trzecim tygodniu, kiedy to devils.one przegrało oba swoje spotkania, ulegając raz jeszcze PRIDE oraz piratesports. Przez kolejne dwie kolejki Jakub „Cinkrof” Rokicki i spółka radzili sobie dość przeciętnie, kończąc zazwyczaj z bilansem 1-1. To zmieniło się dopiero w szóstym tygodniu, kiedy Diabły po raz pierwszy od dawna nie zanotowały porażki, co poniekąd uratowało sytuację drużyny, która mimo klęski na koniec fazy zasadniczej z Rogue, wyszarpała drugie miejsce.

Patrząc na nie najlepszą dyspozycję zawodników devils.one w fazie zasadniczej ciężko uznać, że ekipa ta ma jakiekolwiek szanse w walce z Rogue, co potwierdza m.in. fakt, że D1 na dwa pojedynki z REC nie wygrało żadnego. Mimo to Diabły są pewne swego, co z kolei przyznał szkoleniowiec tej drużyny w jednym z naszych wywiadów. Czy faktycznie devils.one znalazło przyczynę swoich niepowodzeń i w dzisiejszym meczu zobaczymy zupełnie inny zespół? Przekonamy się już o 17:00.

Bezpośrednią relację z tego spotkania będzie można oglądać za pośrednictwem kanału Polsat Games. Po więcej szczegółowych informacji na temat play-offów, a także po wyniki fazy zasadniczej Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – nowe wersje kilku autografów, drobne zmiany na Nuke'u i Overpassie

Już w najbliższy piątek rusza StarLadder Major Berlin 2019, nie dziwi więc fakt, że w najnowszej aktualizacji Counter-Strike: Global Offensive nie uśw...