fot. Valve

Jak wygląda droga do diamentowej odznaki? Przedstawiamy zadania z Viewer Passa

Viewer Pass to rozwiązanie, które zostało wprowadzone przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2019 i doczekało się swojej kontynuacji także w przypadku nadchodzącego Majora w Berlinie. Zakup przepustki to koszt 37,99 zł lub 67,99 zł, jeżeli zdecydujemy się na wersję z dodatkowymi trzema monetami pamiątek (możemy je dokupić oddzielnie w cenie 11,29 zł za sztukę).

Wykonując zadania w ramach Viewer Passa walczymy o zdobycie odznaki w jednym z czterech dostępnych kolorów: brązowym, srebrnym, złotym oraz diamentowym. Tym razem twórcy gry przygotowali dla uczestników zabawy aż szesnaście zadań związanych zarówno z przewidywaniem rozstrzygnięć w kolejnych fazach, jak i oglądaniem spotkań oraz samą rozgrywką. Spełnienie dokładnie połowy punktów z listy podwyższy poziom naszej odznaki na srebrną, wykonanie kolejnych czterech zapewni nam złotą, a jeżeli uda nam się wywiązać ze wszystkich szesnastu zadań zostaniemy nagrodzeni diamentową odznaką.

Zadanie 1 – aktywacja odznaki przed końcem turnieju

Pierwsze zadanie należy do trywialnych, wszak zostaje zrealizowane wraz z zakupem Viewer Passa i aktywowaniem go na naszym koncie. Warto zaznaczyć, że transakcja musi zostać dokonana przed zakończeniem turnieju.

Zadania od 2 do 8 – wygranie przynajmniej 10 rund na mapach turniejowych

Kolejnych siedem zadań jest związanych z samą grą, bowiem naszym celem jest zdobycie przynajmniej dziesięciu rund na każdej z siedmiu map znajdujących się w puli turniejowej. Rundy nie sumują się na przestrzeni wielu gier, liczy się wyłącznie pojedynczy mecz. W celu przypomnienia do map turniejowych należą obecnie Dust2, Inferno, Mirage, Nuke, Overpass, Train oraz Vertigo. Można zatem powiedzieć, że spełnienie punktów z tej kategorii zależy wyłącznie od naszych umiejętności.

Zadania 9 i 10 – uzyskanie pięciu poprawnych typów w Pick’em Challenge podczas Fazy Nowych Pretendentów i Fazy Nowych Legend

Przechodzimy do klasyki gatunku, czyli Pick’em Challenge. Jak zwykle będziemy musieli wskazać siedem formacji, które naszym zdaniem zameldują się w kolejnym etapie rozgrywek. Oprócz tego standardowo należy odgadnąć także drużynę, która przez daną fazę przejdzie bez żadnej porażki oraz ekipę, która z kolei nie odniesie ani jednego zwycięstwa. W przypadku Fazy Nowych Pretendentów i Fazy Nowych Legend do zrealizowania zadania wystarczy pięć poprawnych typów. Rzecz jasna predykcje muszą zostać przez nas zatwierdzone przed startem danej fazy rywalizacji.

Zadania 11, 12 i 13  – obejrzenie minimum jednego meczu na żywo podczas Fazy Nowych Pretendentów, Fazy Nowych Legend i Fazy Nowych Mistrzów

Obok zadania oznaczonego numerem jeden powyższe trzy można zaliczyć do grona najłatwiejszych. Wystarczy, że podczas każdego etapu zmagań obejrzymy co najmniej jedno spotkanie na żywo. W jaki sposób oglądać mecze? Możemy zrobić to na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest GOTV, czyli narzędzie znajdujące się w kliencie gry. Kolejną opcją obserwowania zmagań jest Steam TV, do którego logujemy się za pośrednictwem naszego konta Steam. Na sam koniec pozostaje Twitch i oficjalne transmisje z turnieju. W przypadku tej platformy należy połączyć nasze konto z profilem Steam.

Zadanie 14 – uzyskanie dwóch poprawnych typów w Pick’em Challenge w meczach ćwierćfinałowych

Ponownie możemy wykazać się naszą znajomością profesjonalnej sceny. Wskazanie zwycięzców dwóch z czterech ćwierćfinałowych starć pozwoli nam na odhaczenie kolejnego punktu z listy zadań.

Zadanie 15 – uzyskanie jednego poprawnego typu w Pick’em Challenge w meczach półfinałowych

Deweloperzy gry podnoszą poprzeczkę – aby dopisać kolejny punkt do naszej kolekcji, musimy poprawnie wybrać triumfatora przynajmniej jednej z dwóch półfinałowych batalii.

Zadanie 16 – poprawne wytypowanie zwycięzcy StarLadder Major Berlin 2019

8 września oczy całej społeczności CS:GO będą zwrócone na stolicę Niemiec, gdzie będzie odbywał się finał najważniejszej imprezy półrocza. O ile w przypadku ćwierćfinałów i półfinałów mogliśmy pozwolić sobie na błędne predykcje i nadal zaliczyć zadanie, tak w ostatnim meczu musimy wykazać się stuprocentową skutecznością.


Efektywność w realizowaniu powyższych zadań będzie determinowała kolor odznaki, która trafi do naszego ekwipunku tuż po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019. Z myślą o posiadaczach Viewer Passa przygotowaliśmy także poradnik rozkładający otrzymywanie skrzynek na czynniki pierwsze.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Samsung prezentuje Space Gaming Monitor i zapowiada wprowadzenie modelu CRG5 w Europie

Samsung Electronics na targach gamescom 2019 zaprezentował nowy monitor Space Gaming Monitor (SR75Q) i zapowiedział wprowadzenie na rynek europejski m...