fot. ESL

IEM wraca do Azji! Astralis i Liquid na liście uczestników

Od pewnego czasu można było przypuszczać, iż jeszcze w tym roku będziemy mieli przyjemność śledzić zmagania w ramach kolejnego turnieju CS:GO z serii Intel Extreme Masters. Dopiero dziś oficjalnie ogłoszono jednak, iż po Katowicach, Sydney oraz Chicago cykl zagości w Pekinie.

Na początku listopada po piętnastu miesiącach przerwy IEM wróci więc do Azji – w sierpniu ubiegłego roku w Szanghaju najlepsze okazało się NRG Esports. Północnoamerykańskiej formacji na razie próżno jednak szukać na liście uczestników nadchodzących zmagań – organizatorzy potwierdzili za to przyjazd Teamu Liquid oraz Astralis. Obie ekipy plasują się obecnie na podium światowego rankingu, zatem ich obecność w Pekinie nie może być niespodzianką – szczególnie że turniej należeć będzie do cyklu Intel Grand Slam.

W imprezie udział weźmie łącznie osiem zespołów, które powalczą o nagrody z puli wynoszącej ćwierć miliona dolarów. Jeszcze trzy z nich otrzymają bezpośrednie zaproszenia, natomiast reszta stawki wyłoniona zostanie w eliminacjach dla Chin, całej Azji oraz Starego Kontynentu. Główna część wydarzenia odbędzie się 9 i 10 listopada w mogącym pomieścić ponad cztery tysiące widzów Beijing University Students Gymansium. Faza grupowa zawodów ruszy natomiast dwa dni wcześniej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Beşiktaş zalega z płatnościami swoim zawodniczkom LoL-a

Turecki klub sportowy Beşiktaş JK od pewnego czasu prowadzi działania w zakresie esportu. Formacja znad Bosforu posiada w swoich szeregach m.in. druży...