fot. Valve

Valve naprawia groźny exploit związany z poczekalnią CS:GO

Aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive w dniu startu Majora? Takie rzeczy nie dzieją się zbyt często, ale z takim czymś mamy do czynienia dziś. Niemniej ten ruch był konieczny, gdyż nowy update od Valve naprawia poważny błąd, który mógł uprzykrzać życie wielu graczom.

Jako pierwszy o istniejącym problemie informował w mediach społecznościowych użytkownik DonHaci. W ostatni wtorek opisał on istniejący w CS:GO exploit, który mógł zostać wykorzystany przeciwko nam. Miał on polegać na tym, że losowa, kompletnie niezwiązana z nami osoba miała być w stanie zdalnie wyłączyć naszą grę nawet w trakcie rozgrywanego meczu. Nie trzeba chyba dodawać, że kolejne tego typu wydarzenia mogły skutkować czasowym banem za zbyt częste opuszczanie spotkań.

Tak czy inaczej, sprawę możemy uznać już za niebyłą, gdyż dzisiejszej nocy na serwerach publicznych CS:GO pojawiła się aktualizacja, której celem było właśnie wyeliminowanie owego exploita. Nie ma więc mowy o żadnych drastycznych zmianach w nowym updacie, a po prostu o łataniu istniejących luk, które mogły mieć negatywny wpływ na odczucia zgromadzonej wokół gry społeczności.

Cała łatka waży 9,7 MB i poza naprawą błędu z poczekalnią wprowadza także kilka aktualizacji plików lokalizacyjnych, które jednak nie dotyczą Polski. Update już teraz można pobrać za pośrednictwem klienta Steam.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siadamy głęboko w fotelach i zapinamy pasy – rusza berliński Major!

Jeżeli irytowała was przedłużająca się wakacyjna przerwa, to mamy dobre informacje – właśnie dobiegła ona końca! Już za kilka godzin rusza najważniejs...