mousesports suNny
fot. ESL/Helena Kristiansson

Oficjalnie: suNny dołączy do ENCE po berlińskim Majorze!

ENCE zdecydowało się na niespodziewany ruch i jeszcze przed rozpoczęciem StarLadder Major Berlin 2019 potwierdziło, iż niedługo dokona zmiany w swoim składzie. Do ekipy dołączy bowiem anonsowany już od jakiegoś czasu Miikka „suNny” Kemppi, który zgodnie z wcześniejszymi plotkami zajmie miejsce Aleksiego “Aleksiegob” Virolainena.

24-letni Kemppi ostatnie pięć miesięcy spędził na ławce rezerwowych mousesports, będąc ofiarą kadrowej rewolucji, jaką organizacja przeprowadziła po kompletnie nieudanym dla niej europejskim Minorze przed Intel Extreme Masters Katowice 2019. Wcześniej jednak Fin zdążył pokazać się z niezłej strony i wraz z zespołem sięgnął m.in. po mistrzostwo StarLadder i-League StarSeries Season 4 oraz V4 Future Sports Festival 2018. Dzięki temu serwis HLTV umieścił go na 16. miejscu listy najlepszych graczy 2018 roku, niemniej to ostatecznie nie wystarczyło, by zachować miejsce w szeregach mouz.

Jestem szczęśliwy i dumny z faktu, że będę mógł reprezentować ENCE. W ostatnich miesiącach otrzymałem wiele interesujących ofert, ale dopiero ta dała mi możliwość powrotu do domu. Dziękuję za wsparcie, które otrzymywałem nawet wtedy, gdy nie miałem zespołu – nie krył zadowolenia suNny w mediach społecznościowych. Co ciekawe, 24-latek w przeszłości kilkukrotnie reprezentował już rodzimą organizację, a w 2016 roku wygrał razem z nią IeSF World Championship 2016 oraz Operation: Kinguin #2. Następną okazję, by dołożyć do swojej gabloty kolejne trofeum, będzie miał już w połowie września przy okazji BLAST Pro Series Moscow 2019, które będzie jego lanowym debitem w nowym składzie.

Przyjście suNny’ego oznacza, że końca dobiega już czas Aleksiegob. Prowadzący ENCE członkiem formacji był od czasu jej powrotu na scenę CS:GO w kwietniu 2018 roku. W krótkim okresie wraz z pozostałymi graczami udało mu się niespodziewanie stworzyć jedną z najmocniejszych drużyn świata, które podczas swojego debiutanckiego Majora dotarła aż do wielkiego finału. Ponadto 22-letni IGL mógł także wznieść w górę mistrzowskich puchar BLAST Pro Series Madrid 2019, StarSeries i-League Season 6 czy też DreamHack Open Winter 2018. Niewykluczone więc, że bardzo szybko pojawi się chętny na jego zatrudnienie – tym bardziej że samo ENCE wyraziło chęć do rozmów na temat kwoty wykupu.

Wylądowałem na ławce rezerwowych. To było zaskakujące i początkowo było bolesne. Teraz jednak sobie z tym radzę – przyznał Virolainen w swoim oświadczeniu. – Pomimo trudności, takich jak porażka w turnieju czy też posiadanie odmiennych opinii, nadal byliśmy w stanie kroczyć odpowiednią ścieżką i osiągnąć sukces. Zbudowaliśmy ten zespół od podstaw. Z dumą mogę powiedzieć, że byłem częścią tego progresu od ekipy z potencjałem do światowej czołówki. To była satysfakcjonująca podróż, ale teraz dobiega ona końca. (…) Jeśli chodzi o moją przyszłość, to nadal jestem zainteresowany grą. Dużo się nauczyłem i chcę wykorzystać to niezależnie od tego, co stanie się później. Jestem otwarty na zagraniczne oferty – dodał.

W tej sytuacji skład ENCE prezentuje się następująco:

  • Aleksi „allu” Jalli
  • Jere „sergej” Salo
  • Jani „Aerial” Jussila
  • Sami „xseveN” Laasanen
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Slaava „Twista” Räsänen – trener
  • Aleksi „Aleksib” Virolainen – rezerwowy

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że transfer suNny’ego to nie jedyna informacja, jaką ENCE podzieliło się ze swoimi fanami. Okazuje się bowiem, iż pozostała czwórka graczy zdecydowała się przedłużyć kontrakty z organizacją, co oznacza, iż będą oni reprezentować jej barwy co najmniej do końca 2021 roku.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Australijska policja aresztowała sześć osób za... ustawianie spotkań w CS:GO

Oszuści w esporcie to temat szeroki i długi jak ze Szczecina do Białegostoku i z powrotem. Największy problem polega jednak na tym, że konsekwencje os...