Natus Vincere z pierwszym zwycięstwem podczas StarLadder Major Berlin 2019. Mimo wszystko nadal trudno jednoznacznie ocenić siłę Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva i spółki, gdyż dziś przyszło im się mierzyć z DreamEaters, czyli głównym kandydatem do eliminacji z bilansem 0:3.

Natus Vincere 16 : 7 DreamEaters

(StarLadder Major – 2. runda)
16 9 Overpass 6 7
7 1

Wczorajsza porażka z G2 Esports powinna w teorii rozdrażnić reprezentantów Natus Vincere, ale ci na serwerze nie wyglądali na szczególnie zmotywowanych. Co prawda to oni dyktowali warunki na serwerze, ale biorąc pod uwagę teoretyczną różnicę umiejętności oraz fakt, że to właśnie ekipa dowodzona przez Danylo "Zeuas" Teslenkę, można było spodziewać się nieco więcej. A tymczasem DreamEaters raz na jakiś czas przypuszczało skuteczny atak na obstawione przez rywali bombsite'y, w efekcie czego na przerwę schodziło z zaledwie trzypunktową stratą, którą teoretycznie można było bardzo szybko zamienić co najmniej na remis.

Problem w tym, że DE nie zdołało zdobyć drugiej pistoletówki, czym prawdopodobnie podpisało na siebie wyrok. Piątka Rosjan nie miała wszak po swojej stronie argumentów czysto skillowych, a w tej sytuacji nie mogła nadrobić swoich braków przewagą finansową. Nic więc dziwnego, że po przejściu do obrony uczestnicy niedawnego Minora CIS dopisali do swojego dorobku zaledwie jedno oczko i boleśnie polegli wynikiem 7:16.


Już za chwilę kolejny mecz 2. rundy, w którym Ninjas in Pyjamas podejmie CR4ZY. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po kliknięciu w poniższy baner: