STS
fot. Riot Games

Jankos ponownie w najlepszej piątce LEC! U jego boku… wszyscy inni gracze G2

Mistrzostwo wiosennej rundy i kilka tygodni później Mid-Season Invitational 2019 nie było dziełem przypadku w wykonaniu G2 Esports. Samurajowie dominację pokazali również podczas letniej rundy League of Legends European Championship, zajmując pierwszą lokatę na koniec fazy zasadniczej z jedynie trzema porażkami na koncie. W niektórych meczach G2 decydowało się na nieco mniej standardowe wybory, w […]

Mistrzostwo wiosennej rundy i kilka tygodni później Mid-Season Invitational 2019 nie było dziełem przypadku w wykonaniu G2 Esports. Samurajowie dominację pokazali również podczas letniej rundy League of Legends European Championship, zajmując pierwszą lokatę na koniec fazy zasadniczej z jedynie trzema porażkami na koncie. W niektórych meczach G2 decydowało się na nieco mniej standardowe wybory, w innych zaś oglądaliśmy bardzo jednostronne potyczki zakończone wygraną zespołu Marcina „Jankosa” Jankowskiego.

Nie może więc dziwić fakt, że po raz kolejny Polak oraz jego kompani znaleźli się w All-Pro Team, czyli drużynie najlepszych zawodników wybranych przez komentatorów, ekspertów oraz inne osoby powiązane – również pośrednio – z LEC. Jedyną niespodzianką może być fakt, że zespół All-Pro minionej rundy stanowią… wyłącznie gracze G2! Od topa po wspierającego w gronie najlepszych zawodników widzieliśmy tylko graczy ubranych w czarne trykoty z biało-czerwonym akcentem.

Patrząc na dystrybucję głosów trudno rozpatrywać to w kategorii niespodzianki. Nie dość, że każdy z graczy G2 uzyskał ponad 100 punktów, to w większości wartość zdobytych oczek była dwukrotnie większa niż zawodnika z All-Pro Team #2 lub bardzo bliska zdublowania. Jakby dobrych wiadomości nie było dość, to właśnie nasz rodak grający w dżungli G2 zdobył najwięcej punktów (ex aequo z Rasmusem „Capsem” Wintherem) ze wszystkich graczy LEC.

Niestety, tak dobrze nie poszło już pozostałym Polakom. Choć po rundzie wiosennej w gronie trzech najlepszych drużyn (czyli łącznie piętnastu zawodników) mogliśmy znaleźć również Oskara „Selfmade’a” Boderka, tak teraz 19-latek zdobył łącznie tylko sześć głosów, z czego większość dotyczyła uplasowania go dopiero w trzecim zespole All-Pro. Więcej głosów uzyskał już Oskar „Vander” Bogdan, ale wciąż niewystarczająco dużo, aby wyprzedzić Lee „IgNara” Dong-geuna. Co ciekawe, wspierający Schalke 04 jest jedynym członkiem All-Pro Team #3, który na co dzień nie gra we Fnatic. Zdravets „Hylissang” Galabov jako jedyny z pomarańczowo-czarnych zdołał bowiem zająć miejsce w drugiej drużynie All-Pro.

Tak prezentują się wszystkie trzy najlepsze drużyny All-Pro LEC:

All-Pro Team #1 All-Pro Team #2 All-Pro Team #3
Wunder 102 punkty Alphari 48 punktów Bwipo 47 punktów
Jankos 119 punktów Xerxe 67 punktów Broxah 40 punktów
Caps 119 punktów Humanoid 62 punkty Nemesis 57 punktów
Perkz 115 punktów Upset 51 punktów Rekkles 50 punktów
Mikyx 118 punktów Hylissang 76 punktów IgNar 33 punkty

Czy G2 Esports podtrzyma swój status dominatora również w play-offach? Pierwszy sprawdzian Samurajów czeka w najbliższą sobotę. Wówczas bowiem G2 zmierzy się z Fnatic o miejsce w wielkim finale rozgrywanym w Atenach. Przegrany tego starcia będzie musiał stanąć do walki ze zwycięzcą starcia Schalke 04 z Rogue w walce o miano drugiego finalisty. Harmonogram play-offów LEC oraz więcej informacji dotyczących rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP nad przepaścią. Szwedzi z drugą porażką na Majorze

Całkiem niezła gra po stronie broniącej i kiepska w ataku – tak w telegraficznym skrócie można podsumować występ Ninjas in Pyjamas w spotkaniu drugiej...