STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Brazylijski gwiazdor zastąpi NEO w FaZe?

Coraz więcej wskazuje na to, że przygoda Filipa „NEO” Kubskiego w FaZe Clanie dobiegnie końca po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez francuskiego dziennikarza neLa, amerykańska organizacja już wkrótce rozpocznie negocjacje w sprawie transferu Marcelo „coldzery” Davida, który miałby zająć miejsce doświadczonego Polaka.

Brazylijczyk to bez wątpienia jeden z najbardziej łakomych kąsków na rynku transferowym. 24-latek w połowie lipca został przesunięty na ławkę rezerwowych MIBR-u, co oczywiście rozpoczęło lawinę plotek na temat jego przyszłości. Jeśli wierzyć niedawnym słowom Latynosa, nie może narzekać on na brak chętnych. Sam zainteresowany wyznał bowiem, że na jego stole znajdują się już cztery propozycje. Choć z różnych stron padały głosy, że kolejnym krokiem w karierze coldzery może być właśnie FaZe, to należało do nich podchodzić z należytym dystansem. Teraz wygląda na to, że temat przenosin jednego z najlepszych zawodników świata do drużyny Nikoli „NiKo” Kovača jest jak najbardziej prawdziwy i być może doczeka się swojego rozwinięcia w najbliższych tygodniach. Zapewnienie sobie usług coldzery nie będzie należało do najtańszych operacji, wszak mówi się, że kwota wykupu gwiazdora może sięgać nawet miliona dolarów!

Okazuje się, że zakontraktowanie coldzery może być dopiero pierwszym krokiem w procesie przebudowy międzynarodowej ekipy. Niewykluczone, że w przypadku niesatysfakcjonującego rezultatu na Majorze pożegna się z nią również Olof „olofmeister” Kajbjer. Potencjalnym kandydatem do zastąpienia Szweda miałby być Aleksi „Aleksib” Virolainen z ENCE, który już niedługo zwolni w fińskim zespole fotel dla wytransferowanego z mousesports Miikki„suNny’ego” Kemppiego. Jeżeli FaZe ostatecznie nie pozyska Virolainena, funkcję prowadzącego po kilkumiesięcznej przerwie ponownie obejmie NiKo.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład FaZe Clanu będzie wyglądać następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Marcelo „coldzera” David
  • Janko „YNk” Paunović – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 gromi MIBR i przybliża się do play-offów Majora

Za nami starcie zawodników MIBR-u z reprezentantami G2 Esports. W jednostronnym pojedynku trzeciej rundy Fazy Nowych Legend StarLadder Berlin Major 20...