fot. DreamHack/Adela Sznajder

Legenda poza gronem legend…

O tym, że Filip „NEO” Kubski to żywa legenda Counter-Strike’a, nie trzeba nikogo przekonywać. Polak sam zapracował sobie na taki status. Niemniej StarLadder Major Berlin 2019 dla niego i jego kolegów z FaZe Clanu już się zakończył po dzisiejszej porażce z o wiele niżej notowanym Renegades. O ile więc 32-latka możemy nazywać legendą w kontekście całej jego kariery, tak w stolicy Niemiec nie udało mu się tego statusu wywalczyć.

FaZe Clan 1 : 2 Renegades

(StarLadder Major – 4. runda)
(4) 19 6 Mirage 9 22 (7)
9 6
16 13 Nuke 2 3
3 1
14 10 Vertigo 5 16
4 11

Kiedy jak nie dziś? – zapewne takie pytanie zadawali sobie polscy kibice po tym, jak FaZe w meczu o życie trafiło na Renegades. Ekipa z Antypodów miała być o wiele łatwiejszym do pokonania przeciwnikiem niż Team Vitality czy CR4ZY, ale okazało się inaczej. Podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia byli bowiem bardzo dobrze przygotowani do starcia z NEO i spółką, dzięki czemu w pewnym momencie prowadzili już 9:3. I to mimo gry w ataku! Niemniej i drużyna Polaka miała jeszcze w zanadrzu kilka atutów. O ile gra w obronie nie wychodziła jej zbyt dobrze, tak w ofensywie gracze FaZe czuli się, jak ryba w wodzie i zafundowali oponentom dokładnie takie same doznania, jakich wcześniej od nich doświadczyli. Wydawało się nawet, że europejska piątka ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale mimo trzech szans nie potrafiła ona postawić kropki nad i, przez co o wszystkim miała przesądzić dogrywka. W niej natomiast oglądaliśmy aż jedenaście dodatkowych rund. Niestety ta ostatnia okazała się pechowa – Kubski wraz z kolegami próbowali podłożyć bombę na kilka sekund przed końcem czasu, ale przeszkodziła im luka w smoke’u, która pozwoliła snajperowi Renegades ustalić wynik meczu na 22:19 na korzyść jego zespołu.

W tej sytuacji FaZe musiało mocno wziąć się za siebie, jeżeli planowało jeszcze powrócić do gry o awans. Na całe szczęście NEO i spółka mieli nosa, decydując się na wybór Nuke’a, bo od pierwszych minut tejże mapy to właśnie oni byli stroną dominującą. Chociaż słowo „dominować” nie oddaje w pełni tego, czego świadkami byliśmy. Piątka ze Starego Kontynentu, mimo konieczności gry po o wiele trudniejszej stronie atakującej, robiła z przeciwnikami, co chciała. Bez zastanowienia możemy powiedzieć, że Renegades zostało zmiażdżone i po pierwszy punkt sięgnęło, dopiero gdy przegrywało już 0:12. A i to było marnym pocieszeniem, bo do końca spotkania gracze kassada dopisali do swojego wątłego dorobku jeszcze tylko dwa oczka. Przy tak fatalnej postawie trudno marzyć o czymś więcej niż najniższy wymiar kary, ale FaZe było bezlitosne i w akcie zemsty za wcześniejszą porażkę rozgromiło oponentów aż 16:3.

Kilkanaście minut później na Vertigo podopieczni Renegades mogli doświadczyć swoistego déjà vu. Podobnie jak na poprzedniej mapie, także i tym razem zawodnicy Janko „YNk” Paunovicia początkowo robili, co tylko chcieli. Szczególnie tyczy się to Olofa „olofmeistera” Kajbjer, który był dziś zdecydowanie najpewniejszym punktem FaZe. To właśnie Szwed kilkukrotnie powstrzymywał ofensywne zakusy przeciwników, wygrywając nawet sytuacje teoretycznie nie do wygrania. Niemniej z biegiem czasu zespół zaczął opadać z sił, dzięki czemu jeszcze przed przerwą reprezentanci Renegades zmniejszyli dzielący ich od oponentów dystans do pięciu oczek. Ale na tym nie poprzestali. Zdobyta pistoletówka była dla formacji z Antypodów impulsem, by powalczyć o coś więcej. Nim się więc obejrzeliśmy, tablica wyników wskazywała remis 10:10. Wyglądało więc na to, że losy zwycięstwa ważyć się będą do samego końca i faktycznie tak było. Ostatecznie rozstrzygnięcia zapadły dopiero w 29. rundzie – niestety nie były one korzystne dla FaZe, gdyż NEO i spółka przegrali 14:16, tym samym odpadając z berlińskiego Majora.


Już za chwilę ostatnie spotkania 4. rundy – Astralis podejmie CR4ZY, zaś Team Liquid zmierzy się z North. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder Major: mousesports vs Team Vitality – statystyki graczy

Patrząc na harmonogram sobotnich gier na StarLadder Major Berlin 2019 wszyscy ostrzyliśmy sobie zęby na pojedynek Teamu Vitality z mousesports. Bój o...