Team Liquid, mając nóż na gardle, bardzo dobrze spisał się w meczu z North, eliminując przy tym swoich duńskich rywali ze StarLadder Berlin Major 2019. Gracze zza oceanu wypadli dużo lepiej na obu mapach, pokonując oponentów na Mirage'u i dominując ich na Duście2. Dzięki temu triumfatorzy spotkania już jutro staną w szranki o udział w Fazie Nowych Mistrzów.

Team Liquid 2 : 0 North

(StarLadder Major – 4. runda)
16 7 Mirage 8 12
9 4
16 9 Dust2 6 6
X 0
 Overpass 

Team Liquid znakomicie rozpoczął mecz na Mirage'u, dosłownie dominując na starcie swoich oponentów. Ci jednak po przegraniu sześciu rund z rzędu rozpoczęli comeback, w wyniku którego nie tylko odzyskali wszystkie utracone oczka, ale również wysunęli się pod koniec połówki na minimalne, jednopunktowe prowadzenie. Po zamianie stron gracze North nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia, gdyż gracze zza oceanu po wygraniu pistoletówki zaczęli się powoli przybliżać się do wygranej. Na nic zdały się próby Europejczyków, którzy mimo wielu trudnych sytuacji zdołali jeszcze czterokrotnie zatriumfować, ponieważ Jonathan "EliGE" Jablonowski i spółka bezzwłocznie zwyciężyli na pierwszej mapie 16:12.

Formacja Keitha "NAFA" Markovica rewelacyjnie spisała się na początku meczu na Duście2. Przez większość pierwszej części starcia North nie miało nic do powiedzenia, podczas gdy Liquid raz po raz wygrywało kolejne rundy. Dopiero gdy TL prowadził 7:1, zawodnicy ze Starego Kontynentu zdołali realnie zagrozić rywalom, odzyskując pięć oczek. Mimo to faworyci spotkania po chwili porażek ponownie zaczęli gromić rywali, którzy po pierwszej połówce przegrywali 6:9. Grając jako antyterroryści, zawodnicy Teamu Liquid co rusz burzyli ofensywę swoich rywali, coraz bardziej przybliżając się do zwycięstwa. Koniec końców Duńczycy do końca pojedynku nie zgarnęli już ani jednego punktu, wskutek czego Jake "Stewie2K" Yip i jego koledzy zatriumfowali 16:6.

Już jutro poznamy trzech ostatnich uczestników Fazy Nowych Mistrzów berlińskiego Majora. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Z kolei transmisję w języku polskim śledzić będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: