Działalność osób z szeroko pojętej branży rozrywkowej w esporcie dziś dziwi już coraz mniej. Kolejne osoby ze świata mediów, muzyki czy filmu dostrzegają potencjał w elektronicznej rywalizacji i wykładają swoje pieniądze, by móc wskoczyć na tę coraz bardziej rozpędzająca się karuzelę. Teraz do tego grona dołączyć mają także Dimitri Vegas & Like Mike.

Jak podaje serwis Fraglíder, duet belgijskich DJ-ów zamierza powołać do życia nową organizację, która otrzymałaby nazwę Smash Esports. Nowy twór miałby rozpocząć działania w obrębie Counter-Strike'a: Global Offensive, a wszystko dzięki transferom zawodników NoChance. Przypomnijmy, że międzynarodowy skład poszukuje nowego domu od grudnia ubiegłego roku, ale jak dotychczas poszukiwania te spełzły na niczym. Zespołowi nie pomógł nawet fakt, iż zapewnił on sobie awans na europejskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019. Możliwe jednak, że jego tułaczka wreszcie dobiegnie końca.

Jednocześnie dziennikarze Fraglídera twierdzą, że gracze NoC mieli już znaleźć nowego piątego zawodnika, który zająłby miejsce zwolnione niedawno przez Thomasa "Thomasa" Uttinga. Następcą Brytyjczyka miałby być Pavle "Maden" Bošković, 20-latek z Czarnogóry, który od maja tego roku związany jest z BLUEJAYS International. Kilka dni temu z ekipą tą awansował nawet do ECS Pinnacle Cup, a wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo ESL Southeast Europe Championship Season 9. W kwietniu tego roku mogliśmy oglądać go w Swarzędzu, gdzie pod banderą AKOPALIPSY bezskutecznie walczył o przepustkę na Good Game League.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Smash Esports będzie prezentować się następująco:

  • Mikail „Maikelele” Bill
  • Kevin „kRYSTAL” Amend
  • Jesse „zehN” Linjala
  • Martin „STYKO” Styk
  • Pavle "Maden" Bošković