Co prawda Rogue nie udało się wywalczyć miejsca w czołowej trójce play-offów League of Legends European Championship, a do tego Łotrzyki pożegnały się już z szansami na udział w Worlds, ale i tak ten sezon mogą kończyć z podniesionymi głowami. Skład, który kilka miesięcy temu grał jeszcze w Ultralidze, pokazał, że należy do grona najlepszych drużyn w LEC, zajmując piąte miejsce na koniec fazy zasadniczej i gromiąc Splyce w pierwszej rundzie play-offów.

I mimo porażki z Schalke 04 udany split był powodem, dla którego to właśnie zawodnicy Rogue stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium w plebiscycie Rookie of the Split letniej rundy LEC. W czołowej trójce tej kategorii znaleźli się dżungler i midlaner Łotrzyków – Kacper "Inspired" Słoma oraz Emil "Larssen" Larsson. Zdobywcą największej liczby głosów i tym samym tytułu Rookie of the Split został nasz rodak. Co ciekawe, obu zawodników Rogue dzielił... jeden punkt. Trzecie miejsce w rankingu zajął Janik "Jenax" Bartels, który dołączył do pierwszego składu SK Gaming przed startem siódmego tygodnia.

Razem z Rookie of the Split organizatorzy LEC ogłosili również nagrody dla najlepszego trenera. Tutaj pole wyboru nie było już ograniczone do liczby rozegranych gier, więc można było głosować na każdego z dziesięciu szkoleniowców. Triumfatorem został – jak mogliście się już domyślić – Fabian "Grabbz" Lohmann, trener G2 Esports. Choć spójność barw najlepszej drużyny i trenera może być powodem do zadowolenia dla fanów G2, to podobnie jak w poprzedniej kategorii zdobywcę pierwszego i drugiego miejsca dzielił tylko jeden głos. Na drugiej lokacie wylądował szkoleniowiec Splyce, Hadrien "Duke" Forestier, zaś brązowy medal powędrował do trenera Fnatic – Joeya "Youngbucka" Steltenpoola.

Do ogłoszenia pozostała już tylko jedna nagroda, ta najważniejsza – MVP letniego splitu LEC. Dużą szansę na zgarnięcie tego trofeum ma Marcin "Jankos" Jankowski, co wielokrotnie powtarzali również eksperci na transmisji. Czy faktycznie polski dżungler po sześciu latach walki w europejskiej czołówce zostanie utytułowany najlepszym zawodnikiem splitu? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam poczekać do końca tygodnia. Poznamy ją najprawdopodobniej podczas finałów letniego splitu, które odbędą się już w ten weekend. Więcej informacji dotyczących LEC 2019 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej: