W przyszłym tygodniu podkrakowska Alwernia na trzy dni zamieni się w stolicę esportowego Apex Legends. W dniach od 13 do 15 września w tym mieście będzie odbywał się bowiem Apex Legends Preseason Invitational. Czym byłaby jednak impreza na polskiej ziemi bez żadnego rodzimego składu?

Na szczęście do takiej sytuacji nie dojdzie, gdyż organizatorzy imprezy postanowili przekazać zaproszenie w ręce graczy Ser Jalapeno Pepperoni 2. Ekipa Michała "kiyo" Bołtromiuka aktualnie nie posiada pracodawcy, ale ma na swoim koncie kilka sukcesów w internetowych turniejach. Z pewnością największym z nich jest pierwsze miejsce podczas Liquid Apex Season 1 Invitational, za które SJP2 zgarnęło 1400 dolarów. Tercet rywalizował również w dwóch sezonach APEX.PRO Europe League – w piątej odsłonie ligi uplasował się na 22. miejscu, zaś sezon później zamknął pierwszą dziesiątkę.

O komentarz w związku z otrzymaniem bezpośredniej przepustki na zawody poprosiliśmy kapitana drużyny, kiyo.

Po ostatniej fali zaproszeń straciliśmy ostatnią nadzieję na to, że się dostaniemy. Mieliśmy informację, że wszystkie miejsca są zajęte i naszą jedyną szansą może być rezygnacja jednej z drużyn – i to się właśnie stało. Około tydzień temu dostaliśmy jedno z ostatnich potwierdzonych zaproszeń. Reakcje była różne, ponieważ po części wiedzieliśmy, że zasługujemy na zaproszenie i powinniśmy je dostać, ale tym samym byliśmy strasznie zdziwieni i podekscytowani. Mimo czekania codziennie graliśmy Pro Ligę i trenowaliśmy, a teraz mamy okazję trenować z najlepszymi zespołami na świecie takimi jak TSM, Virtus.pro czy Na`Vi . Jako że dostaliśmy zaproszenie jako jedni z ostatnich, to mamy najmniej czasu na przygotowania, ale każdego dnia dajemy z siebie wszystko na scrimach i osiągamy coraz lepsze wyniki. Naszym celem jest zajęcie miejsca w pierwszej dwudziestce, ale nie nakładamy na siebie zbyt dużej presji. Zrobimy to, co będziemy mogli i co ugramy, to nas zadowoli. Chcemy jednak pokazać kawał dobrej gry i z jak najlepszej strony reprezentować Polskę.

Skład Ser Jalapeno Pepperoni 2 prezentuje się następująco:

  • Michał "kiyo" Bołtromiuk
  • Denis "Denzaay" Brendstrup
  • Daniel "JelliedCorn" Piechota

W Apex Legends Preseason Invitational udział weźmie aż 80 składów, które powalczą między sobą o nagrody z łącznej puli pieniężnej wynoszącej pół miliona dolarów. Więcej informacji na temat organizowanej przez Electronic Arts imprezy znaleźć można pod tym adresem.