fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Finaliści Majora wezmą udział w DreamHack Open Rotterdam

Organizatorzy DreamHack Open Rotterdam 2019 powoli zabierają się za kompletowanie listy uczestników imprezy. Druga bezpośrednia przepustka na holenderski turniej powędrowała w ręce zawodników AVANGAR.

Pierwszego uczestnika rozgrywek w Rotterdamie poznaliśmy już w lipcu – zostały nim reprezentantki Beşiktaş Esports, które triumfowały podczas DreamHack Showdown Valencia 2019. Dzisiaj do Zainab „zAAz” Turkie i spółki dołączyła ekipa z regionu CIS, za którą niewątpliwie bardzo udane tygodnie. Podopieczni Dastana „dastana” Akbaeva nie tylko zgarnęli status legendy, ale przerośli najśmielsze oczekiwania swoich fanów sensacyjnie docierając do finału berlińskiego Majora.

Tam wschodnioeuropejska piątka spotkała się z obrońcami tytułu z Astralis, którzy po dwóch jednostronnych mapach mogli cieszyć się z czwartego tytułu mistrzowskiego. Porażka w najważniejszym meczu nie zmienia jednak faktu, że gracze AVANGAR mają prawo być dumni ze swojej postawy w stolicy Niemiec. Sukces za naszą zachodnią granicą znalazł swoje odzwierciedlenie w rankingu HLTV – w ostatnim notowaniu formacja została sklasyfikowana na historycznej, szóstej pozycji.

W jaki sposób zostaną wyłonieni pozostali uczestnicy turnieju? Organizatorzy przyznają jeszcze cztery zaproszenia, zaś stawkę uzupełnią zwycięzcy kwalifikacji dla ekip z Europy oraz Beneluksu. DreamHack Open Rotterdam 2019 odbędzie się w dniach od 18 do 20 października, a w puli nagród zawodów standardowo znajdzie się 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Udany start Aristocracy w LOOT.BET/CS, porażki x-kom AGO i iHG

Od zwycięstwa swoją kampanię w LOOT.BET/CS Season 4 rozpoczęło Aristocracy, porażka w tych samych rozgrywkach stała się natomiast udziałem x-kom AGO (...