STS
fot. StarLadder/Igor Bezborodov

Pomajorowe notowanie rankingu HLTV. Spory awans AVANGAR, Virtus.pro znika z zestawienia

Wreszcie jest – pierwsze po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 notowanie rankingu HLTV! Jak łatwo się domyślić, w zestawieniu doszło do ogromnej liczby zmian, chociaż liderem nadal jest Team Liquid. Dopiero za ekipą z Ameryki Północnej zaczęły się przetasowania. Na drugi stopień podium wskoczyli triumfatorzy berlińskiego Majora z Astralis, a za nimi znalazło się NRG. […]

Wreszcie jest – pierwsze po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 notowanie rankingu HLTV! Jak łatwo się domyślić, w zestawieniu doszło do ogromnej liczby zmian, chociaż liderem nadal jest Team Liquid. Dopiero za ekipą z Ameryki Północnej zaczęły się przetasowania.

Na drugi stopień podium wskoczyli triumfatorzy berlińskiego Majora z Astralis, a za nimi znalazło się NRG. W związku z tym poza czołową trójką wylądowały ENCE i Team Vitality, które niemiecki turniej opuściły już po ćwierćfinale. Dalej mamy AVANGAR, które wczoraj mogło świętować wicemistrzostwo, dzięki czemu zameldowało się na najwyższym w swojej historii miejscu – szóstym. Co ciekawe, na skraju wypadnięcia poza dziesiątkę znalazł się FaZe Clan. Filip „NEO” Kubski i jego koledzy kompletnie zawiedli na najważniejszej imprezie drugiej połowy roku i mogą podzielić los FURII Esports, która zajmuje dopiero 14. lokatę.

Wiele działo się też wśród Polaków. Wystarczy wspomnieć, że najwyżej notowaną rodzimą formacją jest obecnie Aristocracy, które znajduje się na 43. pozycji. A co z Virtus.pro, które jeszcze tydzień temu było trzydzieste trzecie? Cóż, Virtusi całkowicie wyparowali. A to dlatego, że ostatni notowany przez HLTV mecz rozegrali oni dwa miesiące temu, co oznacza, że zdobyte przez nich punkty zdążyły już „stracić ważność”. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego będą musieli więc od nowa gromadzić kolejne oczka. Na razie zaś drugą siłą w kraju (według rankingu) jest Illuminar Gaming, trzecią natomiast adwokacik.

Pierwsza dziesiątka ostatniego notowania wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Punkty Zmiana
1. Team Liquid 981
2. Astralis 712 +2
3. NRG 484 +2
4. Team Vitality 413 -2
5. ENCE 393 -2
6. AVANGAR 380 +9
7. Natus Vincere 329 -1
8. mousesports 300 +1
9. G2 Esports 260 -2
10. FaZe Clan 256 -2
      –––
43. Aristocracy 28 +5
47. Illuminar Gaming 25 +2
62. adwokacik 19 +5
70. Actina PACT 17 -4
78. Izako Boars 14 -3
90. AVEZ Esport 12 +7
100. Youngsters 11 +9
173. OrgSeekers 5

Pełną wersję aktualnego rankingu można zobaczyć tutaj. Kolejne notowanie już 16 września.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finaliści Majora wezmą udział w DreamHack Open Rotterdam

Organizatorzy DreamHack Open Rotterdam 2019 powoli zabierają się za kompletowanie listy uczestników imprezy. Druga bezpośrednia przepustka na holender...