Zwycięstwo i porażka REC podczas pierwszego dnia EU Masters

Pierwszy dzień European Masters 2019 Summer za nami. W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w fazie play-in, gdzie o awans do głównego turnieju walczy siedmioro wicemistrzów regionalnych lig. Jednym z nich jest również Rogue Esports Club, które musiało uznać wyższość devils.one w finale Ultraligi. Formacja Marcina „Selfie” Wolskiego zakończyła inaugurujący dzień w słodko-gorzkim stylu – z jednym zwycięstwem i porażką.

Pierwszym rywalem REC był Origen BCN, w składzie którego gra Michał „Roison” Dubiel. Po pięknym starcie w to spotkanie reprezentanci Polski nie dali już złapać oddechu swoim rywalom i mimo dość ryzykownego podjęcia Barona Marcin „behave” Pawlak i kompani zapisali na koncie pierwszą wygraną w zawodach po blisko 34-minutowej potyczce. Drugi mecz z udziałem akademii Rogue również był jednostronny, ale tym razem to nie ona dyktowała warunki. Vitality.Bee okazało się znacznie trudniejszym rywalem i polsko-estońska piątka nie była w stanie podołać tempu narzuconemu przez zespół znad Sekwany. W efekcie pierwszy dzień Rogue Esports Club zakończyło w środku tabeli i choć wciąż utrzymuje szanse na awans, to pierwsze miejsce powoli wymyka się z zasięgu.

Oprócz podopiecznych Vitality powody do zadowolenia mogą mieć również gracze Excel UK, którzy wciąż podtrzymują status niezwyciężonych i razem z ekipą z Francji dzielą fotel lidera. Pod toporem XL znalazły się BIG oraz FALKN. O ile pierwsza z tych dwóch drużyn nie ma nad czym rozpaczać, bo poniedziałkową rywalizację zakończyła z jednym punktem, to u wicemistrza nordyckich rozgrywek próżno szukać pozytywów. Trzy porażki i to po bardzo jednostronnych bitwach jasno pokazuje, że FALKN będzie faworytem, owszem, ale do najszybszej eliminacji.

Tak prezentują się wyniki wszystkich meczów pierwszego dnia EU Masters:

9 września
18:00 FALKN 0:1 Excel UK BO1
18:00 ASUS ROG ELITE 0:1 Origen BCN BO1
19:00 BIG 1:0 FALKN BO1
20:00 Rogue Esports Club 1:0 Origen BCN BO1
21:00 Vitality.Bee 1:0 FALKN BO1
22:00 Excel UK 1:0 BIG BO1
23:00 Vitality.Bee 1:0 Rogue Esports Club BO1

Kolejne mecze European Masters czekają nas już we wtorek. Drugi dzień rywalizacji rozpoczną mecze ASUS ROG ELITE z Rogue Esports Club oraz Excel UK z Origen BCN. Oprócz reprezentantów Bałkan rywalem REC będą również wicemistrzowie brytyjskich rozgrywek z XL. Transmisję EU Masters możecie oglądać z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Więcej informacji dotyczących rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery polskie ekipy wciąż w grze o awans na DreamHack Masters Malmö

Za nami pierwszy dzień europejskich otwartych eliminacji do DreamHack Masters Malmö 2019. Jak poradzili sobie biało-czerwoni? Na wyjazd do Szwecji nie...

>