Jeszcze w czerwcu gruchnęła wieść, że Ninjas in Pyjamas rozgląda się za następcą Christophera „GeT_RiGhTa” Alesunda, którego przyszłość miała zostać rozpatrzona po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019. Sam Szwed zapewniał co prawda, że nie ma zamiaru kończyć kariery, ale niejasnym było, gdzie będzie ją kontynuować.

Teraz nieco światła na całą sprawę rzucił szkoleniowiec NiP-u, Faruk "pita" Pita. 28-latek w rozmowie z serwisem HLTV ujawnił, że w tym miesiącu nie mamy co spodziewać się żadnych drastycznych roszad. Co więcej, GeT_RiGhT, mimo nieudanego występu ekipy na Majorze, wspomoże swoich kolegów podczas dwóch nadchodzących lanów. Mowa tutaj o BLAST Pro Series Moscow 2019, które rozegrane zostanie 13 i 14 września, oraz o V4 Future Sports Festival 2019, które odbędzie się 19-września. A co potem? Tego już Pita nie wyjawił, toteż nie można wykluczyć, że Alesund ostatecznie i tak opuści formację, z którą związany jest od ponad siedmiu lat.

Tak czy inaczej, tymczasowe pozostanie GeT_RiGhTa oznacza, że na razie na stały angaż nie ma co liczyć Maikil "Golden" Selim. 25-letni prowadzący został przed turniejem w Berlinie wypożyczony z Cloud9, zajmując wówczas miejsce nieuprawnionego do gry Nicolasa "Plopskiego" Gonzaleza Zamory. Teraz Plopski może wrócić już do składu, co skutkuje pożegnaniem Goldena z NiP-em. Tym samym ponownie będzie on musiał usiąść na ławce rezerwowych C9.

Skład Ninjas in Pyjamas podczas dwóch nadchodzących turniejów będzie prezentować się następująco:

  • Patrik „f0rest” Lindberg
  • Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Faruk „pita” Pita – trener