STS
fot. ESL/Adam Łakomy

DH Masters Malmö bez Polaków, druga porażka iHG w ESEA MDL

Czarny wtorek polskich drużyn CS:GO na międzynarodowej arenie – po zwycięstwo sięgnął tylko Actina PACT, jednak marne to pocieszenie, gdyż Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka ograli rodzimy adwokacik. Obie te drużyny ze względu na wspomniany mecz w LOOT.BET/CS Season 4 musiały poddać swoje spotkania w eliminacjach do DreamHack Masters Malmö 2019.

Jako pierwsi na serwer wyszli właśnie zawodnicy PACT i adwokaciku, którzy rozpoczęli swoją kampanię w ramach czwartej odsłony LOOT.BET/CS. Po zaciętym pojedynku premierowa wygrana stała się udziałem podopiecznych organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego, którzy zgarnęli na swoje konto zarówno Mirage’a, jak i Inferno.

Starcie to trwało więc tylko dwie mapy, jednak i tak okazało się zbyt długie, by biało-czerwoni w spokoju mogli przystąpić do drugiego dnia eliminacji do DH Masters. Japaleno i FATE eSports otrzymały więc bezpośrednią przepustkę do kolejnej rundy, podobnie jak pro100 i Budapest Five, które w rywalizacji na serwerze okazały się lepsze odpowiednio od One More Time oraz AVEZ Esport. Tym samym wszystkie polskie drużyny ostatecznie straciły już szansę na występ w Malmö.

W tak zwanym międzyczasie na placu boju pojawiło się jeszcze Illuminar Gaming, które również nie poradziło sobie ze swoim przeciwnikiem. Polacy po wyrównanej batalii zakończonej dogrywką ulegli uczestnikowi niedawnego Majora z forZe. Wobec tego iHG wciąż czeka na swój pierwszy triumf w ESEA Mountain Dew League Season 32 – wczoraj nasi rodacy także na Nuke’u ulegli Teamowi Heretics.

Tak wygląda komplet dzisiejszych wyników:

10 września
15:55 Actina PACT 2:0 adwokacik Mirage 16:10
Inferno 16:14
17:00 Illuminar Gaming 15:19 forZe Nuke
18:00 Budapest Five 16:8 AVEZ Esport Mirage
18:00 FATE eSports 1:0 adwokacik BO1
18:00 Actina PACT 0:1 Japaleno BO1
18:00 One More Time 12:16 pro100 Mirage
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieoficjalnie: NEO i GuardiaN nie wystąpią na ESL One New York

Dyskusje na temat zmian kadrowych w FaZe Clanie z dnia na dzień przybierają na sile, a dopływające zewsząd doniesienia sugerują, że międzynarodowa eki...