Do pewnego momentu trudno było sobie wyobrazić Ladislava "GuardiaNa" Kovácsa w barwach innych niż charakterystyczna żółć Natus Vincere. Mamy więc dobrą wiadomość – po ponad dwóch latach słowacki snajper ponownie przywdzieje trykot ukraińskiej organizacji!

O możliwym powrocie 28-latka do Na`Vi plotkowano już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz informacje te znalazły oficjalne potwierdzenie – Kovács drugi raz w swojej karierze związał się z formacją z Europy Wschodniej, zajmując miejsce zwolnione przez Danylę "Zeusa" Teslenkę. Pozyskany z FaZe Clanu zawodnik z miejsca przyjmie rolę głównego snajpera, podczas gdy dotychczasowy AWP-er, Oleksandr „s1mple” Kostyliev, otrzyma obowiązki kapitana drużyny. Ale tylko poza serwerem – na nim za kwestie taktycznie odpowiadać będzie Kirill „Boombl4” Mikhailov.

Pierwsza przygoda GuardiaNa a Natus Vincere rozpoczęła się w grudniu 2013 roku i trwała przez blisko cztery lata. W tym czasie Słowak i jego koledzy wielokrotnie docierali do strefy medalowej najbardziej prestiżowych imprez na scenie, a podczas DreamHack Open Cluj⁠-⁠Napoca 2015 i MLG Major Championship Columbus 2016 sięgali nawet po wicemistrzostwo. Co ciekawe, w Na`Vi 28-letni snajper ponownie spotka się z Egorem „flamiem” Vasilyevem i Oleksandrem „s1mplem” Kostylievem, z którymi miał już okazję w przeszłości występować.

To nie jedyna nowość w szeregach ukraińskiej organizacji. Ta potwierdziła także, iż od teraz za wyniki składu odpowiadać będzie Andrey "B1ad3" Gorodenskyi. 32-latek w przeszłości reprezentował barwy m.in. z FlipSid3 Tactics, a na swoim koncie ma także półroczną przygodę szkoleniową pod banderą Gambit Esports. Z Natus Vincere związał się już kilka miesięcy temu, ale dotychczas zajmował stanowisko dyrektora do spraw esportu.

Chciałbym powitać Ladika w domu – tęskniliśmy za tobą, szefie – przyznał generalny menadżer organizacji, Yevhen Zolotarov. – Jestem pewny, że po swoim powrocie pokażesz wszystkim sceptykom, że jesteś w świetnej formie zarówno pod względem gry, jak i motywacji. Jestem przekonany, że tak będzie. Jeśli chodzi o zmianę na stanowisku trenera – współpracuję z Andreyem od ponad sześciu miesięcy i mogę bez wahania przyznać, iż jego bardzo solidne i systematyczne podejście do pracy jest dokładnie tym, czego teraz nam potrzeba. Trudno będzie cię zastąpić, ale mam pewność, że obecnie jesteś w miejscu, w którym powinieneś być. Życzę też powodzenia Sanyi i Kirillowi w pełnieniu nowych ról. To ogromna odpowiedzialność, ale dacie sobie radę – dodał.

W tej sytuacji skład Natus Vincere prezentuje się następująco:

  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Denis „electronic” Sharipov
  • Kirill „Boombl4” Mikhailov
  • Ladislav "GuardiaN" Kovács
  • Andrey "B1ad3" Gorodensky – trener