Od kilku dni wiemy, że efektem rozczarowującego występu na StarLadder Major Berlin 2019 będą dość znaczące roszady w Natus Vincere. Zespół opuszczą bowiem dotychczasowy trener, Mykhailo "Kane" Blagin, a także prowadzący, Danylo "Zeus" Teslenko.

O ile o potencjalnym następcy Zeusa, który miałby być Ladislav „GuardiaN” Kovács, spekuluje się od jakiegoś czasu, tak do tej pory nie mówiło się zbyt wiele o tym, kto miałby przejść opróżnioną po BLAST Pro Series Moscow posadę trenera. Z dawką nowych informacji przybywa jednak znany dziennikarz, Jarek "DeKay" Lewis, który dotarł do źródeł sugerujących, że schedę po Kane miałby przejąć Andriy "B1ad3" Gorodenskiy. Byłby to ruch faktycznie dość łatwy do zrealizowania, bo Ukrainiec jest już w Na`Vi zatrudniony, z tym że na stanowisku dyrektora esportowego, które zajmuje od marca tego roku.

Gorodenskiy to jeden z najbardziej doświadczonych przedstawicieli wschodnioeuropejskiej sceny Counter-Strike'a. 32-latek w przeszłości związany był z różnymi rozpoznawalnymi formacjami, w tym m.in. z Amazing Gaming oraz FlipSid3 Tactics. Na swoim koncie ma trzecie miejsce podczas World Cyber Games 2007 oraz wiele występów na turniejach o randze Majora. Co ciekawe, posiada on już także pierwsze doświadczenia w pracy szkoleniowej, które zdobywał jako trener Gambit Esports. W ciągu ośmiu miesięcy, które spędził w tym zespole, udało mu się doprowadzić podopiecznych do półfinału ESL One New York 2018 oraz Intel Extreme Masters Shanghai 2018.

Jeśli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Natus Vincere będzie wyglądał następująco:

  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Denis „electronic” Sharipov
  • Kirill „Boombl4” Mikhailov
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Andriy "B1ad3" Gorodenskiy – trener