STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Pierwsze otwarte kwalifikacje do ESL MP zakończone, cztery drużyny z awansem

Dobiegły końca pierwsze otwarte kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 w Counter-Strike: Global Offensive. Trzeba przyznać, że ostatnie dwa dni rywalizacji obfitowały w emocje… ale niekoniecznie te stricte serwerowe. W każdym razie nieco po północy całe zmagania można było uznać za rozstrzygnięte, w obliczu czego wykrystalizowała się nam czwórka, która otrzymała promocję do kolejnego etapu eliminacji. Kwartet ten stworzyły Zimne Dranie, tajemnice watykanu, Konf1tura oraz Digital Killers.

O 18:00 ruszyły mecze w górnej części drabinki, gdzie na placu boju pozostały już tylko cztery formacje. Niezbyt trudna przeprawa czekała graczy występujących pod chwytliwą nazwą Zimne Dranie. Krystian „fALE” Kubas i kompani na dwóch mapach oddali swoim rywalom z Konf1tury zaledwie pięć oczek, pewnie pieczętując swój awans. Rozgrywane równolegle spotkanie pomiędzy tajemnicami watykanu a Capri Sun miało natomiast znacznie bardziej rozległą historię, choć z pewnością nie taką, o której chcielibyśmy w tym miejscu pisać. Ale do rzeczy. Na inauguracyjnej mapie nieznacznie lepszy okazał się miks Krzysztofa „starka” Lewandrowskiego, jednak niedługo po zakończeniu batalii dopatrzono się nagięcia regulaminu przez jednego z jego zespołowych kolegów. W ten sposób za pierwszą mapę przyznano walkower dla rywali, którzy… nie stawili się jednak na czas na drugiej lokacji. Koniec końców o wszystkim zadecydować musiało Vertigo, a tam w stosunku 16:8 triumfowała mniej znana ekipa i finalnie to ona mogła cieszyć się z biletu do zamkniętych kwalifikacji.

Na pocieszenie dla drużyny starka pozostał jeszcze decydujący mecz w drabince przegranych, ale podrażnione porażką w niecodziennych okolicznościach Capri Sun nie pojawiło się już na serwerze. Po przekroczeniu regulaminowego czasu na banowanie map stało się jasne, że do spotkania nie dojdzie. Beneficjentem całej sytuacji zostało Digital Killers, które pokonawszy wcześniej kilka szczebli w dolnym brackecie, w ostatnim meczu nie musiało rozegrać nawet jednej rundy. Na szczęście ostatni zaplanowany na ten wieczór mecz rozstrzygnął się już w standardowych okolicznościach. Naprzeciw siebie stanęły wspominana wyżej Konf1tura oraz TIRIRIRIBUMBUM zasilane m.in. przez Bartłomieja „BGG” Gawlasa. Obie formacje stoczyły naprawdę zacięty bój, a ostatecznie po trzech mapach triumf stał się udziałem tych pierwszych. Michal „Futrzak” Bulas i kompani dzięki wygranej 16:9 na Nuke’u zamknęli serię wynikiem 2:1 i przypieczętowali awans.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych kwalifikacji do ESL MP prezentuje się następująco:

adwokacik AVEZ Esport Digital Killers Konf1tura
One More Time tajemnice watykanu ex-Wisła Płock Zimne Dranie

W zamkniętych kwalifikacjach do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 poza wymienioną wyżej czwórką są już także zaproszone adwokacik, One More Time, AVEZ Esport oraz ex-Wisła Płock. Do rozdzielenia pozostały jeszcze cztery miejsca, a te przewidziane są dla najlepszych formacji drugich otwartych kwalifikacji zaplanowanych na 17-18 września. Zapisów można dokonać pod tym adresem. Faza grupowa ESL MP w CS:GO rozpocznie się natomiast w październiku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieoficjalnie: broky zagra z FaZe podczas ESL One New York

ESL One New York 2019 coraz bliżej, a my nadal nie wiemy, w jakim składzie na amerykańskim turnieju pojawi się FaZe Clan. Naszemu serwisowi udało się...