STS
fot. x-kom AGO

x-kom AGO w końcu odkrywa karty. Oto nowy, 6-osobowy skład CS:GO Jastrzębi!

Po wielu tygodniach oczekiwania poznaliśmy wreszcie nowy skład x-kom AGO! Ekipa popularnych Jastrzębi pozostała zdekompletowana od początku lipca, gdy to w ramach kadrowej rewolucji podziękowano za współpracę aż trzem zawodnikom. Wówczas szeregi drużyny opuścili związany z nią od początku Tomasz „phr” Wójcik, który niedawno związał się z Virtus.pro, a także Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i Kacper […]

Po wielu tygodniach oczekiwania poznaliśmy wreszcie nowy skład x-kom AGO! Ekipa popularnych Jastrzębi pozostała zdekompletowana od początku lipca, gdy to w ramach kadrowej rewolucji podziękowano za współpracę aż trzem zawodnikom.

Wówczas szeregi drużyny opuścili związany z nią od początku Tomasz „phr” Wójcik, który niedawno związał się z Virtus.pro, a także Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i Kacper „kaper” Słoma, czyli członkowie obecnego adwokacika. Swoje miejsca zachowali tylko Damian „Furlan” Kisłowski oraz Dominik „GruBy” Świderski, wokół których miała być budowana nowa drużyna. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami posadę trenera zachował także Mikołaj „miNirox” Michałków, który wespół z Furlanem i GruBym brał udział w żmudnym procesie wybierania nowych nabytków. Ale stało się – AGO znowu w komplecie! Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że nowy skład AGO to więcej niż komplet, gdyż na ten moment liczył będzie sześciu graczy. Zespół tłumaczy takie rozwiązanie w następujący sposób:

Mając na uwadze wszystkie wymienione wcześniej czynniki, włodarze organizacji zdecydowali się zakontraktować sześciu graczy, którzy stworzą nową dywizję Counter-Strike: Global Offensive w x-kom AGO. Zdaniem sztabu szkoleniowego takie rozwiązanie pozwoli na podniesienie poziomu sportowego organizacji. W ten sposób mają nadzieję uniknąć sytuacji, które niekorzystnie wpływają na wynik końcowy spotkania jak choroba lub kontuzja zawodnika, strata motywacji, konflikt w drużynie czy brak dalszych chęci do rozwoju. Zawodnicy, którzy nie będą pierwszym wyborem trenera w danym cyklu, otrzymają możliwość dalszego rozwoju i zdobywania doświadczenia poprzez grę w mixach i uczestnictwo w życiu zawodowym organizacji i całej drużyny. Nie wykluczamy także wypożyczenia ich do innych organizacji oraz udzielenia pomocy w uformowaniu dla nich optymalnego składu.

Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał Patryk „Sidney” Korab, czyli były już reprezentant Actina PACT. 21-letni prowadzący dał się poznać szerszej publice dzięki swoim występom w m.in. w Pompa Teamie Yellow, Illuminar Gaming czy też MIKSTURZE. Niemniej dopiero transfer do PACT w styczniu 2019 roku dał mu szansę na regularną rywalizację ze znanymi formacjami nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Ponadto Korab i jego ówcześni koledzy sięgnęli m.in. po triumf na Lantreku 2019 i dotarli do półfinału ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019, a niedawno udało im się awansować do ESEA Mountain Dew League. Niemniej Sidney nie zebrał owoców tego sukcesu, gdyż w połowie sierpnia wylądował na ławce, by móc rozpocząć testy w AGO.

W zespole na dłużej zabawi także Eryk „leman” Kocęba, który najbardziej kojarzony jest z okresu spędzonego w Codewise Unicorns. To właśnie z organizacją Roberta Gryna osiągał on zresztą najwięcej, regularnie rywalizując w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej. W 2017 roku wraz z CU niespodziewanie stanął nawet na najniższym stopniu podium PLE, a kilka tygodni temu powtórzył ten wyczyn z AGO. Przed transferem do drużyny popularnych Jastrzębi występował on natomiast w mającym miksowy charakter Me & the boys, z którym zdołał się nawet utrzymać w Alienware Game Arena.

Kolejny fotel zgarnął natomiast Miłosz „mhL” Knasiak, czyli zaledwie 17-letni gracz, który nie miał dotychczas okazji regularnie mierzyć się na najważniejszych w kraju imprezach. W przeszłości był co prawda związany z Invizy Esport, ale nie odniósł z formacją tą większych sukcesów. Największym osiągnięciem Knasiaka z tego okresu pozostaje piąte miejsce, które jego ówczesny skład zajął w czwartym sezonie Polskiej Ligi Esportowej. Poza tym młody zawodnik ma za sobą także okazjonalne występy jako zmiennik w takich zespołach, jak x-kom team czy też PACT. Niedawno w takiej roli pojawił się też na finałach PLE, osiągając razem z AGO trzecie miejsce.

Barw x-kom AGO bronił będzie równiez Maciej „F1KU” Miklas, który jest prawdopodobnie najmniej rozpoznawalnym, a na pewno najmłodszym graczem, którego w ostatnim czasie testowało AGO. Zaledwie 16-letni strzelec stawia dopiero pierwsze kroki w swojej profesjonalnej karierze, a pierwsze szlify zbierał m.in. w Vex.eSport. Niemniej potencjał jest, o czym może świadczyć fakt, że to właśnie Miklas został swego czasu wytypowany przez Illuminar Gaming jako zastępca przebywającego na wakacjach Pawła „innocenta” Mocka, pomagając tej drużynie podczas jednego ze spotkań LOOT.BET/CS Season 3.

W tej sytuacji skład x-kom AGO prezentuje się następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Miłosz „mhL” Knasiak
  • Maciej „F1KU” Miklas
  • Eryk „leman” Kocęba
  • Patryk „Sidney” Korab
  • Mikołaj „miNirox” Michałków – trener

Pierwszy test nowego x-kom AGO nastąpi już w najbliższy piątek. Wtedy to podopieczni miNiroxa rozpoczną zmagania w ramach Games Clash Masters 2019, podejmując na inaugurację Illuminar Gaming. W kolejnych tygodniach zespół będziemy mogli oglądać też przy okazji spotkań ESEA Mountain Dew League i LOOT.BET/CS Season 4.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

flusha i Golden ponownie zawodnikami Fnatic!

Po niespełna miesiącu Fnatic ponownie może pochwalić się pełnym pięcioosobowym składem CS:GO. Szwedzka formacja w procesie kompletowania drużyny posta...