fot. ESL/Helena Kristiansson

Wicemistrzowie Majora rezygnują z udziału w Games Clash Masters

Nieczęsto zdarza się, by wicemistrz Majora pojawił się na organizowanym w Polsce lanie. Ale tak miało być tym razem, bo przecież AVANGAR już kilka tygodni temu potwierdziło swój udział w Games Clash Masters 2019. Niestety gracze z Europy Wschodniej ostatecznie do Gdyni nie przyjadą.

Decyzja Dzhamiego „Jame” Aliego i spółki jest dość niespodziewana, tym bardziej że do startu zawodów pozostało zaledwie pięć dni. Z drugiej jednak strony jest ona też zrozumiała, bo przecież AVANGAR dopiero co spędziło dwa i pół tygodnia w stolicy Niemiec, rywalizując podczas StarLadder Major Berlin 2019, a przez minione dni przebywało w Moskwie, gdzie rozgrywane były kolejne zawody z cyklu BLAST Pro Series. W związku z tym ekipa uznała, iż przyda jej się nieco odpoczynku, zwłaszcza w związku z nagromadzeniem stresu i emocji spowodowanymi ostatnimi nadwyraz dobrym rezultatami.

Jest nam smutno, że musimy to ogłosić, ale w przyszłym tygodniu nie będziemy mogli wystąpić na Games Clash Masters 2019 – napisała wschodnioeuropejska organizacja w swoim oświadczeniu. – Ostatnie tygodnie okazały się bardzo ciężkie i wyczerpujące dla naszych graczy. Przygotowania i udział w dwóch wielkich turniejach lanowych nie były łatwe zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Drużyna bardzo potrzebuje odpoczynku od dużych i angażujących rozgrywek lanowych, bo zdrowie zawodników jest dla nas priorytetem. Chcemy szczerze przeprosić wszystkich fanów, drużyny, z którymi mieliśmy się zmierzyć, oraz organizatorów za to, że nie pojawimy się w Gdyni. Mamy nadzieję, że to zrozumiecie. Teraz czas na krótki odpoczynek, abyśmy wkrótce mogli wrócić z nową energią do walki! – dodała.

W związku z tym lista uczestników Games Clash Masters prezentuje się następująco:

Aristocracy BIG DreamEaters FURIA Esports
Illuminar Gaming Sprout x-kom AGO

Games Clash Masters 2019 odbędzie się między 20 a 22 września w Gdyni. W zawodach udział weźmie łącznie osiem formacji z całego świata, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że serwis Cybersport.pl będzie patronem medialnym całej imprezy.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Starcie lidera i wicelidera w czwartym tygodniu Quake Pro League Season 1

Kolejna niedziela to kolejne spotkania w ramach Quake Pro League Season 1. Ponownie na serwerze pojawi się szesnastu czołowych graczy z Europy i regio...

>