fot. ESL/Adam Łakomy

Polska vs CIS: Virtus.pro podejmie wicemistrzów Majora, iHG zagra z akademią Gambit

Mecze Virtus.pro i Illuminar Gaming jednego dnia? Taką propozycję mamy dla was właśnie dziś! Przed obiema tymi ekipami spotkania, które jednocześnie są początkiem drogi do awansu na lanowe finały ze znaczącymi pulami nagród. A dobry start jest przecież ważny, bo może nada rozpędu przed kolejnymi tygodniami rywalizacji.

Gambit Youngsters vs Illuminar Gaming
16:00 (BO3)

transmisja

Dzień rozpocznie Illuminar Gaming, czyli jedyna rodzima formacja, która otrzymała zaproszenie do European Champions Cup. Przed Pawłem „innocentem” Mockiem jednak długa droga do turnieju finałowego na Malcie – najpierw Polacy muszą przebrnąć przez fazę grupową, którą zainaugurują pojedynkiem z Gambit Youngsters. Ekipa z Europy Wschodniej to uczestnik niedawnego Minora CIS, który od czasu powrotu z Berlina prezentuje dość chwiejną formę, chociaż zdołał m.in. zatriumfować w CIS Esports Pro Championship. Z drugiej strony iHG także ma ostatnio problemy z regularnym punktowaniem, czego efekty widzimy np. w ESEA Mountain Dew League.

AVANGAR vs Virtus.pro
17:00 (BO3)

transmisja

Po długiej przerwie Virtus.pro powraca do online’owych rozgrywek ligowych – podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego to jeden z ośmiu składów, który wyraził gotowość do gry w 1. tygodniu Esports Championship Series Season 8. Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji ECS-a Virtusi miewali dobre mecze, ale nie przekładało się to na końcowy rezultat. Niemniej od tego czasu nieco się zmieniło, bo do ekipy dołączył Tomasz „phr” Wójcik. Jak więc będzie tym razem? Trudno powiedzieć, bo pierwszą przeszkodą na drodze piątki znad Wisły będzie AVANGAR, czyli wicemistrz StarLadder Major Berlin 2019 oraz triumfator BLAST Pro Series Moscow 2019.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 9-15 września

Za nami kolejny tydzień wypełniony esportowymi wydarzeniami. W ciągu minionych siedmiu dni staliśmy się świadkami wielu zmian w składach najbardziej z...

>