STS
IEM Katowice
fot. ESL/Adela Sznajder

IEM znowu w Katowicach! W puli turnieju CS:GO pół miliona dolarów

Intel Extreme Masters w Katowicach to już stały punkt corocznego esportowego kalendarza. Nie dziwi więc fakt, że turniej z tego cyklu i w przyszłym roku powróci do stolicy Górnego Śląska. Co więcej, będzie miał on historyczny wymiar. IEM Katowice 2020 będzie bowiem pierwszą w historii imprezą, która w powstałym niedawno cyklu ESL Pro Tour będzie […]

Intel Extreme Masters w Katowicach to już stały punkt corocznego esportowego kalendarza. Nie dziwi więc fakt, że turniej z tego cyklu i w przyszłym roku powróci do stolicy Górnego Śląska. Co więcej, będzie miał on historyczny wymiar.

IEM Katowice 2020 będzie bowiem pierwszą w historii imprezą, która w powstałym niedawno cyklu ESL Pro Tour będzie mieć rangę Masters. Prestiż i tak prestiżowych już zawodów zatem wzrasta! – Tu w Katowicach nie tylko pamiętamy o esportowej historii, ale także ją tworzymy. Nadchodzące Intel Extreme Masters będzie pod tym względem szczególne. Kiedy w 2013 roku miała miejsce pierwsza edycja tej imprezy, rozpoczęła ona erę ogromnych esportowych turniejów. Teraz rozpoczynamy nową erę wraz z pierwszymi w historii zawodami Masters w ramach cyklu ESL Pro Tour – przyznał Michał „Carmac” Blicharz, Vice President do spraw Pro Gamingu w ESL.

W sumie udział w turnieju weźmie szesnaście formacji CS:GO z całego świata, które rywalizować będą między sobą o łączną pulę nagród wynoszącą aż pół miliona dolarów. Całość rozpocznie się 25 lutego od fazy grupowej, która potrwa do 27 lutego – ta rozgrywana będzie jeszcze bez udziału publiczności. Kibice będą mieć natomiast możliwość oglądania najlepszych graczy z całego globu już między 28 lutego a 1 marca, gdy to na arenie katowickiego Spodka rozgrywana będzie faza pucharowa.

Intel Extreme Masters to niesamowita impreza, która łączy ze sobą niesamowite emocje zarówno wśród fanów, jak i graczy, oraz najbardziej zaawansowaną technologię i emocjonujące spotkania – stwierdził Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts Director w Intel. – Zaangażowanie w tego typu gamingowe chwile leży w DNA Intela i jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Wraz z ESL wznieśliśmy esport na niewyobrażalny wcześniej poziom – dodał.

Turniej w Counter-Strike: Global Offensive to jednak niejedyna atrakcja, jaka czekać będzie na zgromadzonych w Katowicach. Imprezie ponownie towarzyszyć będą bowiem targi IEM EXPO, podczas których wystawiać się będzie wiele mniej lub bardziej związanych z esportem i szeroko pojętym gamingiem firm. Ale to nie wszystko, gdyż hale MCK równocześnie gościć będą też dwudziestu czterech uczestników finałów Quake Pro League Stage 2.

Sprzedaż biletów na Intel Extreme Masters Katowice 2020 ruszy już w październiku. W kolejnych tygodniach poznamy też więcej szczegółów na temat samych zawodów, w tym m.in. listę uczestników oraz obsadę komentatorską. Informacje te ukazywać się będą na oficjalnej stronie IEM-a, ale także w mediach społecznościowych na Facebooku i Twitterze.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 16 września 2019

– 1. Aristocracy 4403 pkt mouz – rallen – TaZ – MINISE – dycha – Loord (t) – 2. Virtus.pro 3571 pkt MICHU – snatc...