fot. ESL/Adam Łakomy

devils.one również ze zwycięstwem w EU Masters. Polacy pewnie pokonują eNsure

Bardzo udany dzień w wykonaniu polskich drużyn w European Masters 2019 Summer. Po wygranej Rogue Esports Club zwycięstwo odniosło również devils.one, które w meczu wieńczącym pierwszy dzień fazy grupowej pokonało eNsure. Tym samym i Łotrzyki, i Diabły zakończyły inauguracyjną rundę głównego turnieju na szczytach swoich grup i tym samym są o krok bliżej awansu do play-offów.

devils.one 1:0 eNsure
Agresivoo arnax
Cinkrof Jaunutis
Matislaw Domas
Lucker Bushy
Erdote cospect

Wynik zabójstw otworzył Jakub „Cinkrof” Rokicki po ganku na górną aleję. Dosłownie kilkanaście sekund później kapitan Diabłów spróbował ponownie sprawić niespodziankę wrogiemu toplanerowi, ale tym razem on oraz Tobiasz „Agresivoo” Ciba sami zostali zaskoczeni przez Tomasa „Jaunutisa” Janaudisa i stan eliminacji uległ wyrównaniu, a do tego Cinkrof musiał ratować się Błyskiem. Dżungler eNsure ani myślał na tym poprzestać i wkrótce po tym z powodzeniem zgankował również środkową linię, wysuwając swoją drużynę na prowadzenie.

Mimo mniejszej liczby zabójstw polscy prowadzący lepiej radzili sobie na liniach, dzięki czemu przewaga w złocie była po stronie Diabłów. Na konto DV1 powędrował również pierwszy smok oraz pierwsza wieża kosztem tylko Herolda, który został użyty o ułamek sekundy za późno, aby zniszczyć jeszcze osłonę wieży. Zdolności oblężnicze Jinx wybranej przez Damiana „Luckera” Konefała oraz obrażenia Syndry Mateusza „Matislawa” Zagórskiego znacząco ułatwiały zadanie devils.one i sytuacja wyglądała coraz bardziej kolorowo.

Z czasem eNsure nie nadążało z rotacjami, aby bronić swoich wież i w 21. minucie pożegnało się ze wszystkimi wewnętrznymi strukturami, a także inhibitorem na midzie. Wkrótce po tym różnica w złocie wzrosła do dziesięciu tysięcy i devils.one świadome swojej gigantycznej przewagi skierowało się na Nashora. Z fioletowym wzmocnieniem nie pozostało już nic innego, jak skupić się na samym nexusie rywali. Ten padł tuż po upływie 25. minuty, dając graczom oraz fanom devils.one powody do zadowolenia.

To było ostatnie dzisiejsze starcie w ramach European Masters 2019 Summer. Kolejne batalie czekają nas już jutro od 18:00. Drugi dzień fazy grupowej głównego turnieju rozpocznie pojedynek WL Gaming Esports ze zwycięzcą play-in – Excel UK. Wszystkie mecze EU Masters 2019 Summer będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games, a po więcej informacji dotyczących samego turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Twisted Treeline

Nowość od Riot Games. Nadciąga książka o fabule League of Legends

Riot Games po raz kolejny postanowiło dać coś nowego od siebie dla fanów uniwersum League of Legends – Runeterry. Dziś firma ogłosiła, że w sprzedaży...