fot. ESL/Adam Łakomy

adwokacik rozpoczyna przygodę z V4, Virtus.pro walczy o ćwierćfinał

Pierwszy dzień V4 Future Sports Festival 2019 nie okazał się zbyt szczęśliwy dla polskiego Counter-Strike’a, a to za sprawą porażki Virtus.pro. Nic jednak straconego – dziś rodzime formacje mogą mieć nawet aż trzy okazje, by sięgnąć po zwycięstwo, a wraz z nim także po awans do play-offów.

Czwartkowe zmagania zainauguruje nam adwokacik, który wczoraj nie brał jeszcze udziału w zawodach. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka mogli więc poprzyglądać się swoim ewentualnym rywalom, ale nie ma co wybiegać w przyszłość – najpierw czeka ich pojedynek z Ninjas in Pyjamas. Szwedzi po krótkiej przerwie spowodowanej Majorem powracają do wcześniejszego składu, ponownie korzystając z usług Nicolasa „Plopskiego” Gonzaleza Zamory, który nie był uprawniony do gry w Berlinie. Warto jednak nadmienić, że niezależnie od wyniku meczu z NiP-em „najlepszy polski miks” na pewno rozegra dziś jeszcze jedno spotkanie – niemniej nie wiadomo czy powalczy o półfinał z MIBR-em, czy też o ćwierćfinał z GAMERZONE.

W międzyczasie kolejną szansę na promocję do fazy pucharowej będą mieć Virtusi. W środę podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego nie poradzili sobie z Tricked Esport, co boli szczególnie z uwagi na fakt, iż jeszcze na pierwszej mapie prowadzili oni nawet 13:5, by ostatecznie i tak przegrać. Niemniej Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, chociaż jeżeli marzą jeszcze o awansie, to dziś muszą już wygrać. Teoretycznie wydaje się, że E-RIVALS, czyli najbliższy rywal VP, nie powinno być szczególnie wymagającą przeszkodą, ale należy pamiętać, że wczoraj międzynarodowy skład napsuł nieco krwi mousesports, szczególnie na Inferno tocząc naprawdę wyrównany bój.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

19 września
11:00 Ninjas in Pyjamas vs adwokacik BO3
14:00 Virtus.pro vs E-RIVALS BO3
17:00 MIBR vs NiP/adwokacik BO3
20:00 GAMERZONE vs NiP/adwokacik BO3

Anglojęzyczna transmisja z V4 Future Sports Festival 2019 dostępna będzie na oficjalnym kanale V4 Future Sports na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Organizatorzy rozgrywek CS:GO chcą drużyn na wyłączność? Valve mówi stanowcze nie

Nie ulega wątpliwości, że Valve to firma, która niezbyt często zabiera głos, a gdy już to robi, to najczęściej jej wypowiedź tyczy się spraw ważnych....

>