STS
fot. ESL

Kobiety do boju! Zapowiedziano ESL Sprite Mistrzostwa w CS:GO z 30 000 PLN w puli

ESL i Sprite łączą siły, by wspólnie rozwijać kobiecą scenę Counter-Strike’a. To właśnie z myślą o paniach powstały ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet w CS:GO, które ruszają już w październiku. Rozgrywki te mają być również elementem globalnej kampanii pod nazwą „I Love You Hater”. Akcja „I Love You Hater” to inicjatywa marki Sprite, która ma przeciwdziałać […]

ESL i Sprite łączą siły, by wspólnie rozwijać kobiecą scenę Counter-Strike’a. To właśnie z myślą o paniach powstały ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet w CS:GO, które ruszają już w październiku. Rozgrywki te mają być również elementem globalnej kampanii pod nazwą „I Love You Hater”.

Akcja „I Love You Hater” to inicjatywa marki Sprite, która ma przeciwdziałać obecnemu w sieci hejtowi i mowie nienawiści, które praktycznie codziennie dotykają różne grupy społeczne. – Nie sprawimy, że hejt zniknie, ale możemy się na niego uodpornić. Nie przejmować się tym, co ludzie piszą w internecie. Grające kobiety często spotykają się z nieprzychylnymi komentarzami, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć polską kobiecą scenę esportową i pomóc im zarówno rozwijać umiejętności, jak i zdobywać pewność siebie. Dać poczucie, że nie są odosobnione w walce z hejtem tak, aby mogły z pełnym przekonaniem odpowiedzieć hejterom „I Love You Hater” – stwierdziła Julia Mardeusz, Social Media Manager w Sprite. I to właśnie stworzone z myślą o zawodniczkach rozgrywki mają stanowić ważną część całej kampanii, zachęcając panie do aktywniejszego uczestnictwa w esportowym środowisku.

Firma ESL od lat globalnie wspiera różnorodność w esporcie. Od 2016 roku jesteśmy partnerami inicjatywy AnyKey – pomagamy tworzyć w esporcie bezpieczną przestrzeń, w której każdy czuje się dobrze, wspieramy mniejszości, pokazujemy pozytywne wzorce. W tym roku zdecydowaliśmy się jeszcze mocniej wesprzeć i rozwijać kobiecą scenę CS:GO w Polsce i zorganizować profesjonalne rozgrywki na najwyższym poziomie. Uważamy, że kobiecy esport ma ogromny potencjał, który nadal nie został w pełni wykorzystany, a my chcemy to zmienić – dodaje Karolina Walczyk, czyli PR Manager w ESL Gaming Polska. Co ważne, zmagania kobiet toczone będą równolegle do rywalizacji panów w ESL Mistrzostwach Polski, a także staną się częścią zaplanowanego na przełom listopada i grudnia turnieju finałowego.

W ESL Sprite Mistrzostwach Kobiet w CS:GO udział weźmie w sumie osiem drużyn. Cztery z nich otrzymają bezpośrednie zaproszenia z rąk organizatorów, pozostała czwórka natomiast zostanie wyłoniona na drodze eliminacji, które odbędą się 30 września. Dwa tygodnie później rozpoczną się już właściwe rozgrywki, których stawką będzie 30 tysięcy złotych, a które podzielono w sumie na sześć kolejek. Te będą mieć miejsce w następujących dniach:

  • 14 października
  • 21 października
  • 24 października
  • 2 listopada
  • 10 listopada
  • 18 listopada

Co ważne, mecze pań w ESL.TV Polska komentować będą najlepsi polscy casterzy, wśród których znajdą się m.in. Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Kuba „KubiK” Kubiak. Więcej informacji na temat ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO znaleźć można na oficjalnej stronie rozgrywek oraz na fanpage’u ESL Polska na Facebooku.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

V4: Ninjas in Pyjamas vs adwokacik – statystyki graczy

W swoim pierwszym spotkaniu podczas V4 Future Sports Festival 2019 adwokacik nie zdołał ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo. Polski miks musiał bowiem u...