fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Cała nadzieja w devils.one. Czy Diabły zagrają na finałach EU Masters?

Wczoraj swoją przygodę z letnią edycją European Masters 2019 zakończył już Rogue Esports Club. Oznacza to, że w gronie drużyn walczących o końcowy triumf pozostał już tylko jeden reprezentant Polski – devils.one. Niemniej popularne Diabły nie mogą być jeszcze pewne wyjazdu na lanowy etap zawodów w Katowicach. Najpierw muszą wygrać dzisiejszy mecz.

A łatwo nie będzie, bo naprzeciwko graczy znad Wisły stanie Fnatic Rising, czyli mistrz letniego splitu UK League Championship 2019. Felix „MagiFelix” Boström wraz z kolegami do play-offów przystąpią jako zwycięzca grupy D, w której przecież przyszło im mierzyć się m.in. z Teamem LDLC. Mimo to podopieczni brytyjskiej organizacji zwyciężyli we wszystkich swoich spotkaniach, czego nie można powiedzieć o DV1. Polacy bowiem w zbiorze A musieli uznać wyższość BIG, przez co do fazy pucharowej wchodzili jako zespół z drugiego miejsca. To właśnie z tego powodu trafili oni na akademię Fnatic i nie da się ukryć, że nie będą faworytami tego pojedynku. Kluczowa będzie tutaj postawa Mateusza „Matislawa” Zagórskiego i Tobiasza „Agresivoo” Ciby, czyli dwóch członków rodzimej formacji, którzy w fazie grupowej nagradzani byli tytułami MVP.

Ten mecz jednak dopiero o 21:00. Z kolei trzy godziny później na serwerze zameldują się wywołane już wcześniej BIG oraz LDLC. I także w tym wypadku główny kandydat do zwycięstwa jest jeden i jest nim drużyna znad Sekwany. Mimo że w grupie musiała ona oglądać plecy Fnatic, to nie zmienia to faktu, że znacznie przewyższa ona swoich dzisiejszych rywali doświadczeniem. Wystarczy wspomnieć, że aż trzech podopiecznych Bory „YellOwStaRa” Kima może pochwalić się występami w europejskim League of Legends Championship Series – są to Charly „Djoko” Guillard, Jérémy „Eika” Valdenaire oraz Pierre „Steeelback” Medjaldi. Z kolei w BIG znajdziemy głównie młodych zawodników, którzy dotychczas nie mieli zbyt wielu okazji na regularną rywalizację powyżej szczebla krajowego – wyjątkiem jest jedynie Matti „WhiteKnight” Sormunen, który grał w EU LCS w 2018 roku.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

22 września

Ćwierćfinał

18:00 BIG vs Team LDLC BO3
21:00 devils.one vs Fnatic Rising BO3

Wszystkie mecze European Masters 2019 Summer wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanałach Polsat Games. Transmisja będzie dostępna zarówno w telewizji, jak i internecie na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat EU Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HAVU kolejnym rywalem PACT w OGA Counter PIT

Od zwycięstwa swoją przygodę z OGA Counter PIT Season 6 rozpoczął Actina PACT. Polacy łatwo poradzili sobie wówczas z występującym w nieco rezerwowym...