Za nami kolejny tydzień pełen esportowych emocji. To na przestrzeni ostatnich siedmiu dni wyłoniono zwycięzców dwóch międzynarodowych lanów Counter-Strike: Global Offensive, na których grali Polacy, poznaliśmy wszystkie formacje, jakie zagrają ostatecznie na tegorocznych Worldach oraz dowiedzieliśmy się więcej o Intel Extreme Masters Katowice 2020. O tych i wielu innych ciekawych zdarzeniach przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Illuminar wygrywa Games Clash Masters

Illuminar Gaming wygrało swojego pierwszego lana w nowych barwach! Paweł „innocent” Mocek i spółka podczas Games Clash Masters 2019 zaprezentowali się znakomicie, a zwieńczeniem tego turnieju było ich zwycięstwo 3:0 ze Sprout w wielkim finale.

https://cybersport.pl/222316/illuminar-mistrzem-games-clash-masters-2019/

Virtus.pro z drugim miejscem na V4 Future Sports Festival

Już na samym początku V4 Future Sports Festival 2019 Virtus.pro odnotowało swoją pierwszą porażkę z Tricked Esport. Polacy ostatecznie zdołali jednak awansować do play-offów, gdzie wygrali z dwoma wyżej notowanymi rywalami, zaś w finale ponownie ulegli wywodzącej się z Danii ekipie.

https://cybersport.pl/222374/lyzka-dziegciu-w-beczce-miodu-virtus-pro-konczy-v4-fsf-z-wicemistrzostwem/

IEM wraca do Katowic

Esportowe święto znów zawita do Katowic! Na przełomie lutego i marca 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się kolejna edycja Intel Extreme Masters.

https://cybersport.pl/221138/iem-znowu-w-katowicach-w-puli-turnieju-csgo-pol-miliona-dolarow/

x-kom AGO zaprezentowało sześcioosobowy skład CS:GO

Po nieco ponad dwóch miesiącach obserwacji x-kom AGO w końcu ujawniło swój podstawowy skład Counter-Strike: Global Offensive. Do Damiana „Furlana” Kisłowskiego oraz Dominika „GruBego” Świderskiego dołączyła – co zaskakujące – czwórka zawodników, która będzie reprezentować organizację w nadchodzących turniejach.

https://cybersport.pl/220937/x-kom-ago-w-koncu-odkrywa-karty-oto-nowy-6-osobowy-sklad-csgo-jastrzebi/

Znamy wszystkich uczestników tegorocznych Worldsów

Zakończyły się regionalne japońskie rozgrywki League of Legends, dzięki czemu poznaliśmy wszystkich uczestników tegorocznych Worldsów. W Mistrzostwach Świata 2019 w LoL-a udział weźmie tylko jeden Polak.

https://cybersport.pl/221161/znamy-wszystkich-uczestnikow-worlds-2019-detonation-focusme-ostatnim-elementem-ukladanki/

flusha i Golden wracają do Fnatic

Po niecałym miesiącu Fnatic może ponownie pochwalić się pełnym pięcioosobowym składem CS:GO. Włodarze szwedzkiej organizacji sięgnęli po dwóch zawodników, którzy już wcześniej pojawili się w drużynie.

https://cybersport.pl/221103/flusha-i-golden-ponownie-zawodnikami-fnatic/

Zapowiedziano ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet w CS:GO

ESL i Sprite połączyły siły, by wspólnie rozwijać polską kobiecą scenę Counter-Strike'a: Global Offensive. Rozgrywki mają być również elementem globalnej kampanii "I Love You Hater".

https://cybersport.pl/221814/kobiety-do-boju-zapowiedziano-esl-sprite-mistrzostwa-w-csgo-z-30-000-pln-w-puli/

Valve mówi nie turniejom CS:GO na wyłączoność

Valve to firma, która pozwala samodzielnie rozwijać się esportowej scenie CS:GO i rzadko się do niej wtrąca. Jednakże ze względu na ostatnie plotki mówiące o tym, że uczestnicy przyszłego sezonu ESL Pro League nie mogliby brać udziału w rozgrywkach ligowych innych spółek, firma Gabe’a Newella wydała oświadczenie, w którym stanowczo potępia takie działania mogące spowodować długoterminowe szkody.

https://cybersport.pl/221755/organizatorzy-rozgrywek-csgo-chca-druzyn-na-wylacznosc-valve-mowi-stanowcze-nie/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.