STS
fot. StarLadder

s1mple: Między mną a GuardiaNem nigdy nie było żadnego konfliktu

StarLadder Major Berlin 2019 zdecydowanie nie poszedł po myśli Natus Vincere. Ekipa z Europy Wschodniej dotarła co prawda do ćwierćfinału, ale jej ambicje sięgały zdecydowanie wyżej. Oczywiste więc było, że zespół czeka taktyczna rewolucja. I taka się wydarzyła, bo z Na`Vi pożegnali się Mykhailo „kane” Blagin oraz Danylo „Zeus” Teslenko. Niemniej zmiany dosięgły także największą […]

StarLadder Major Berlin 2019 zdecydowanie nie poszedł po myśli Natus Vincere. Ekipa z Europy Wschodniej dotarła co prawda do ćwierćfinału, ale jej ambicje sięgały zdecydowanie wyżej. Oczywiste więc było, że zespół czeka taktyczna rewolucja.

I taka się wydarzyła, bo z Na`Vi pożegnali się Mykhailo „kane” Blagin oraz Danylo „Zeus” Teslenko. Niemniej zmiany dosięgły także największą gwiazdę drużyny, Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva, który przestał pełnić funkcję pierwszego snajpera. Ukrainiec w rozmowie z serwisem HLTV zapewnił jednak, że nie ma z tym problemu. – Nasz nowy trener, B1ad3, zapytał mnie, czy nadal chcę grać ze snajperką, a ja odpowiedziałem mu to, co mówię wszystkim. Że jeżeli znajdzie się lepszy snajper, taki prawdziwy, to oczywiście oddam mu AWP. Czuję się pewnie, grając z karabinami i chciałem tej zmiany już wcześniej, bo jako rifler mam o wiele więcej swobody. Można ukryć się w somke’u, można użyć wszystkich posiadanych granatów, można łatwo wychodzić na wymianę. Myślę, że w przypadku naszego zespołu to zadziała – stwierdził.

I wygląda na to, że Natus Vincere wreszcie tego „prawdziwego” AWP-era znalazło. Ma nim być pozyskany z FaZe Clanu Ladislav „GuardiaN” Kovács, który po dwóch latach powrócił do ukraińskiej organizacji. Opuszczał ją jeszcze w 2017 roku, gdy dużo plotkowano na temat jego rzekomego konfliktu z s1mplem, sam Kostyliev przyznaje jednak, że o żadnych nieporozumieniach mu nie wiadomo. – W tamtym okresie jako cała drużyna mieliśmy problem z treningami. Nigdy jednak nie było między nami żadnego bezpośredniego konfliktu. Gdy odszedł z Na`Vi, zawsze ze sobą rozmawialiśmy, gdy spotkaliśmy się poza grą, witaliśmy się ze sobą. Nie jestem na niego zły ani nic z tych rzeczy, nic takiego nie przyszło mi nawet do głowy. Czuję, że wniesie on do naszego zespołu coś nowego i dzięki temu wiele nam da – zauważył 21-latek.

Jak zostało wcześniej wspomniane, skład opuścił m.in. Zeus, czyli dotychczasowy prowadzący, w związku z czym jego obowiązki przejął zatrudniony zaledwie cztery miesiące temu Kirill „Boombl4” Mikhailov. Niemniej młody Rosjanin nie będzie sam i już teraz wiadomo, że pomogą mu jego koledzy. – Wspieranie prowadzącego będzie spoczywać na mnie i electronicu. Zawsze możemy pomóc po wymianie fragów albo w trakcie spotkania. Ale i B1ad3 dużo pracował z Boombl4. (…) Mamy już zupełnie nowy system z naszym trenerem i psychologiem, będziemy więc nadal tak pracować i zobaczymy, co nam to da. 25 września zaczynamy bootcamp i będziemy wspólnie trenować aż do DreamHacka w Malmö – zakończył s1mple.

Pełny zapis rozmowy z Oleksandrem „s1mplem” Kostylievem w języku angielskim znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruler zostaje w Gen.G. Marksman przedłuża kontrakt do 2022 roku

Gdy w 2017 roku Samsung GALAXY z Parkiem "Rulerem" Jae-hyukiem podnosiło Puchar Przywoływacza, można było śmiało stwierdzić, że to właśnie zespół wted...