fot. StarLadder

Zmiana, ale czy na lepsze?

Lipiec 2019. Wypowiedź arTa z jednego z wywiadów

Nigdy nie zastanawialiśmy się nad zmianami, ale myślę, że jest to naturalny proces. Twierdzę, że większość zespołów musi podjąć takie kroki nie dlatego, że grają źle, ale aby odetchnąć świeżym powietrzem. Nie uważam, abyśmy byli blisko takiej decyzji, zanim do tego dojdzie minie dużo czasu. Jeżeli twoja dyspozycja na turniejach lub w kwalifikacjach jest słaba i czujesz, że musisz coś zmienić, to jest to całkiem normalne. My jednak na razie nie myślimy w tych kategoriach.

Wrzesień 2019

Mógłbym w tym miejscu wstawić obrazek zaskoczonego Pikachu, ale rzecz w tym, że żadnego zaskoczenia nie ma. Tak samo nie chcę wieszać psów na prowadzącym FURII Esports, jak również działaczach organizacji, bo przywykłem, że do stwierdzeń „nie planujemy zmian” należy podchodzić z przymrużeniem oka, gdyż wartość słowa nieustannie maleje. Niemniej stało się – Henrique „HEN1” Teles zastąpił w składzie Rinaldo „ableJa” Modę Júniora.

Czy spodziewałem się odsunięcia ableJa? Tak. Czy sądziłem, że w jego miejsce pojawi się HEN1? No za cholerę. Prędzej pomyślałbym o strzelcach z INTZ eSports, Sharks Esports czy nawet Teamu One – obstaję przy tym, że bardziej zasługują na taką szansę. Sięgnięcie po Telesa, który ostatnio pozostawał bez zatrudnienia, jest na pierwszy rzut oka zastanawiające, ale im dłużej przyglądam się temu transferowi, tym więcej widzę w nim zdrowego rozsądku. Gracze FURII dysponują wysokimi umiejętnościami indywidualnymi, nie brakuje im talentu, ale weźmy poprawkę na to, że wciąż nie są ograni na arenie międzynarodowej. Rok temu Brazylijczycy toczyli boje na lokalnych zawodach i byli poza TOP50 na świecie, a w tym rywalizowali już na najważniejszych turniejach w kalendarzu.

Myślę, że to właśnie brak doświadczenia i pewnych nawyków lanowych sprawił, że FURII nie powiodło się na StarLadder Major Berlin 2019. Dlatego drużyna postanowiła wzmocnić się kimś, kto jest obyty na dużych imprezach, a tego HEN1EMU nie można odmówić. Snajper to finalista PGL Major Kraków 2017, sceny DreamHacków Open, rozgrywek z cyklu ESL One czy Intel Extreme Masters również nie są mu obce. Ponadto ma dopiero 24-lata, czyli wciąż ma przed sobą kilka dobrych lat grania na najwyższym poziomie, natomiast zakontraktowanie byłego reprezentanta Luminosity Gaming nie wiąże się tylko z samymi pozytywami.

Telesa powszechnie określa się jako snajpera, który trafia niesamowite strzały, lecz pudłuje w najprostszych sytuacjach. Coś w tym jest, bo ostatni nabytek FURII często popisuje się widowiskowymi zagraniami, ale zawodzi wtedy, gdy zespół najbardziej potrzebuje zabójstw z jego strony. Pozyskanie HEN1EGO porównałbym do nabycia zaniedbanego mieszkania w dogodnej lokalizacji. Jest to swoista inwestycja, która przy odrobinie pracy może się zwrócić. Grunt, żeby zawodnik powrócił do dyspozycji sprzed dwóch-trzech lat, gdy okrzykiwano go jednym z najlepszych w swoim fachu. Zakładając taki scenariusz, jego formacja nie powinna mieć problemów z ponownym zaatakowaniem czołowej dziesiątki.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przychody z PUBG Mobile przekroczyły miliard dolarów

Mimo że PlayerUnknown's Battlegrounds od jakiegoś czasu zdecydowanie przegrywa pod wieloma względami ze swoim największym rywalem, czyli Fortnitem, to...