Tego chyba nikt się nie spodziewał! Na kilka godzin przed startem ESL One New York 2019 okazuje się bowiem, że na imprezie wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystąpi NRG. Miejsce tejże formacji zajmie natomiast... Evil Geniuses, które po siedmiu latach przerwy powraca na scenę Counter-Strike'a!

Legendarna organizacja przejęła dziś wszystkich graczy, którzy dotychczas współpracowali z NRG. Pierwsze plotki na temat tego ruchu pojawiły się już wczoraj, ale mało kto oczekiwał, że finalizacja przenosin nastąpi jeszcze przed rozpoczęciem turnieju w NY. A tak się właśnie stało, dzięki czemu Tarik "tarik" Celik i jego koledzy podczas inauguracyjnego meczu z FaZe Clanem, który zaplanowano na godzinę 20:35 polskiego czasu, będą przywdziewać już charakterystyczne trykoty literami E oraz G. Jednocześnie zapewnili oni swojemu nowemu pracodawcy także awans na pierwszego przyszłorocznego Majora jako ćwierćfinaliści zakończonego niedawno StarLadder Berlin Major 2019.

Wchodzimy w dwudziesty rok działalności EG jako organizacji esportowej, zaś dużą część naszego dziedzictwa stanowią sukcesy odnoszone w Counter-Strike'u – przyznał w oświadczeniu CEO EG, Nicole Lapointe Jameson. – Jestem więc podekscytowany, że po takim czasie ponownie będę mógł poprowadzić EG do sukcesów w tym obszarze. (...) Nasi fani najczęściej prosili nas o powrót właśnie na scenę CS-a, cieszy nas więc, że znowu Evil będzie obecne w tym środowisku. Nasz skład jest niesamowicie entuzjastycznie nastawiony i zamierza godnie reprezentować EG. W ten weekend damy z siebie wszystko – dodał.

Nowy skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Peter „stanislaw” Jarguz
  • Chet „ImAPet” Singh – trener

Przez ostatnie kilka lat Evil Geniuses skupiało się głównie na takich tytułach jak Dota 2 czy też Rainbow Six: Siege. W przeszłości jednak formacja silnie działała też w CS-ie 1.6, a jej barwy reprezentowali m.in. Jordan "n0thing" Gilbert, Tomi "lurppis" Kovanen czy też Matt "Warden" Dickens. Do dziś największymi sukcesami EG pozostają trzecie miejsce na Intel Extreme Masters Season III oraz triumf podczas Beat it! 2010.