fot. ESL/Daniel Chung

Finały EU Masters na start! Przed nami m.in. niemieckie derby

Już dzisiaj w katowickiej ESL Arenie zostaną rozegrane półfinałowe starcia European Masters 2019 Summer. Dwie niemieckie, jedna hiszpańska oraz jedna brytyjska drużyna zmierzą się o tytuł najlepszej ekipy z lig regionalnych Europy.

W południe na scenę wyjdą zawodnicy BIG oraz mousesports. Dla obydwu ekip starcie to ma ogromne znaczenie, bo nie dość, że stawką jest finał EU Masters, to dodatkowo triumfator będzie mógł śmiało nazywać się najlepszą niemiecką ekipą. Myszki w dotychczasowych starciach nie miały wielu problemów. Pewnie wygrały one wszystkie trzy grupowe mecze i pokonały EXCEL w ćwierćfinale. BIG za to musiało przedzierać się przez etap play-in, który nie był dla nich zbyt łatwy. Kiedy jednak Matti „WhiteKnight” Sormunen i spółka już się rozpędzili, to przez fazę grupową przemknęli jak burza. Ćwierćfinałowe starcie z jednym z faworytów turnieju – Teamem LDLC – sprawiło trochę kłopotów niemieckiej formacji, jednakże ostatecznie udało jej się awansować na katowickie finały.

Na 17:00 zaplanowano z kolei mecz Fnatic Rising z Vodafone Giants. Trudno wskazać w tym starciu faworyta, gdyż obydwie drużyny dosyć łatwo radziły sobie z dotychczasowymi rywalami. Faza grupowa dla mistrzów LVP SuperLigi Orange była tylko i wyłącznie formalnością, natomiast w ćwierćfinale równie łatwo pokonali oni Rogue Esports Club. Akademia Fnatic również prezentuje się na tym turnieju wyśmienicie, gdyż z grupy wyszła ona z wynikiem 3:0, a w kolejnym starciu pokonała drugą polską formację, czyli devils.one, wynikiem 2:0.

28 września
12:00 mousesports vs BIG Bo5
17:00 Vodafone Giants vs Fnatic Rising Bo5

Transmisja z półfinałów rozpocznie się już za kilka minut, a wszystkie informacje o letniej edycji European Masters 2019 znajdziecie tutaj:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Monotonny dzień adwokacika, w akcji również Izako Boars i PACT

W sobotę uwaga fanów CS:GO zwrócona będzie głównie w kierunku ESL One New York, jednak mamy dobre wieści także dla wiernych obserwatorów nadwiślańskic...