fot. ESL/Stephanie Lieske

Niemieckie derby na korzyść BIG. WhiteKnight i spółka w finale EU Masters

BIG pierwszym finalistą European Masters 2019 Summer! Tym razem mousesports musiało uznać wyższość swoich przeciwników, z którymi przez cały sezon toczyło niesamowicie wyrównaną walkę. W najważniejszym z tegorocznych spotkań to jednak Matti „WhiteKnight” Sormunen i spółka poradzili sobie znacznie lepiej, triumfując po jednostronnej serii.

mousesports
0:3 BIG
BIG 1:0 mousesports
WhiteKnight Tolkin
Don Arts shadow
ZaZee nite
Carzzy Conjo
Labrov Gistick

Rozgrywka rozpoczęła się lepiej dla BIG, które już w trzeciej minucie przelało krew na dolnej alejce. W całkiem spokojnych kolejnych dziesięciu minutach lepiej odnalazła się ekipa WhiteKnighta i zrównała z ziemią pierwszą wieżę. Fenomenalnie prezentował się Dirk „ZaZee” Mallner, który zgarnął kilka zabójstw swoim Sylasem i wyprowadził swoją drużynę na znaczące prowadzenie. Walki przy Smoku oraz przy Nashorze również przebiegały po myśli BIG. Unicestwienie przeciwnej formacji po pół godziny gry zakończyło się zniszczeniem czerwonego nexusa.

mousesports 0:1 BIG
Tolkin WhiteKnight
shadow Don Arts
nite ZaZee
Conjo Carzzy
Gistick ELabrov

Tym razem pierwsza krew powędrowała na konto wspierającego mousesports. Rozgrywka toczyła się bardzo dynamicznie, przez co byliśmy świadkami wielu zabójstw w początkowej fazie meczu. Po raz kolejny jednak przewagę w złocie uzyskało BIG na czele z ZaZee, który znów rozgrywał fenomenalne spotkanie. Myszy zdołały wyciągnąć lekcję z wcześniejszej porażki i mimo deficytu w złocie zgarnęły Barona. Chwilę później jednak Patrick „Conjo” Jacobs i spółka popełnili ogromny błąd przy bazie przeciwników, dzięki czemu ci zdołali zniszczyć środkowy inhibitor mouz. Wyłapanie przeciwnego botlanera pozwoliło BIG na pokonanie Starszego Smoka oraz Nashora, co zaowocowało zgarnięciem drugiego oczka na swoje konto.

mousesports 0:1 BIG
Tolkin WhiteKnight
shadow Don Arts
nite ZaZee
Conjo Carzzy
Gistick ELabrov

Po raz kolejny pierwsza krew powędrowała do Normana „Gisticka” Kaisera, jednakże BIG po kilku chwilach odpowiedziało dwoma zabójstwami. Pierwsza wieża również została zniszczona przez reprezentantów tej ekipy, dzięki czemu wyszli oni na znaczące prowadzenie. W ogromnej walce przy smoku to również WhiteKnight i spółka poradzili sobie znacznie lepiej, jednakże nie mieli możliwości podjęcia Nashora. Przewaga pięciu tysięcy sztuk złota na ich korzyść sugerowała jednak, że koniec rozgrywki zbliżał się wielkimi krokami. Kolejny teamfight przy niebieskim wzmocnieniu zakończył się jednak wymianą dwóch za dwóch. Mimo wszystko kolejny teamfight był wręcz perfekcyjny dla BIG, które wraz z fioletowym wzmocnieniem triumfowało i zapewniło sobie udział w finale.


Już za chwilę rozpocznie się drugi półfinał EU Masters, w którym zmierza się Fnatic Rising oraz Vodafone Giants. Triumfator tego pojedynku zmierzy się jutro z BIG o tytuł mistrzowski oraz lwią część z puli nagród wynoszącej 150 000 euro.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

5Power pierwszym uczestnikiem StarSeries i-League Season 8

Poznaliśmy pierwszego uczestnika StarSeries i-League Season 8. Niespodziewanie jednak nie będzie nim TYLOO, które przegrało w finale górnej drabinki a...