fot. ESL/Tomasz Prokop

BIG czy Giants? Już dziś wielki finał European Masters

Już dzisiaj o 16:00 na katowicką scenę wyjdą dwie najlepsze europejskie drużyny z lig regionalnych. Naprzeciwko siebie staną gracze hiszpańskiego Vodafone Giants i niemieckiego BIG. Która formacja wzniesie trofeum European Masters 2019 Summer? Przekonamy się już za kilka godzin.

Vodafone Giants vs BIG
16:00 (Bo5)

Zawodnicy BIG na tym turnieju grają nieco dłużej niż ich dzisiejsi rywale. Wszystko dlatego, że zaczynali oni zmagania już w play-inach, które zakończyli wynikiem 3:3. Dopiero po awansie do fazy grupowej ekipa z Niemiec rozpędziła się na dobre i wygrała wszystkie trzy spotkania. W ćwierćfinale Matti „WhiteKnight” Sormunen i spółka poradzili sobie także z faworytami do mistrzowskiego tytułu, czyli Teamem LDLC. Już wtedy wiadomo było, że drużyna ta będzie głównym pretendentem do tytułu. Wczorajsze starcie z odwiecznym rywalem, czyli z mousesports, pokazało, że formacja byłego toplanera Unicorns of Love idealnie trafiła z formą na katowickie finały.

Vodafone Giants dzięki wygranej w letnim splicie LVP SuperLigi Orange nie musiało martwić się o awans do fazy grupowej, gdyż ten miała już zapewniony. Skład z Hiszpanii bez żadnych problemów przebrnął przez pierwszy etap, a w ćwierćfinale i półfinale pokonała swoich rywali bez straty gry. Matthew „Deadly” Smith i jego ekipa na tym turnieju są absolutnymi dominatorami i przekonamy się, czy BIG będzie pierwszą drużyną, która postawi jakikolwiek opór reprezentantom LVP SLO.

Transmisja z finału European Masters 2019 Summer rozpocznie się o 15:30, a wszystkie informacje o letniej edycji European Masters 2019 znajdziecie tutaj:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ponad milion dolarów na stole. Przed nami wielki finał Overwatch League Season 2019!

W lutym do walki o mistrzowski tytuł Overwatch League przystępowało dwadzieścia formacji, ale dziś liczą się już tylko dwie z nich. Vancouver Titans l...